16. července 2013 13:34 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lukačovičův Seznam koupil třetinu vydavatele Práva a serveru Novinky

Deník Právo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Deník Právo. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Internetová společnost Seznam.cz koupila od podnikatele Zdeňka Porybného třetinu firmy Borgis, která vydává celostátní deník Právo a dodává zpravodajský obsah pro portály Novinky.cz, Super.cz a Sport.cz.

Jde o vyvrcholení desetileté spolupráce, uvedl Seznam v tiskové zprávě. O podmínkách transakce firmy neinformovaly. Ve funkci šéfredaktora Práva sedmašedesátiletý Porybný zůstává.

Jedná se o další významnou akvizici na českém mediálním trhu. V dubnu koupilo vydavatelství Economia miliardáře Zdeňka Bakaly skupinu Centrum Holdings provozující mimo jiné zpravodajský portál Aktuálně.cz.

Koncem června zase miliardář a šéf skupiny Agrofert Andrej Babiš koupil mediální dům MAFRA, vydávající mimo jiné Lidové noviny, MF DNES a provozující servery Lidovky.cz nebo iDNES.cz.

Lidovky.cz, ČTK

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz