31. července 2018 19:02 Lidovky.cz > Byznys > Média

Mafra sjednotí své videoportály pod značkou iDnes, nově zavede iDnes Kino

Anděl media centrum | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anděl media centrum | foto: MAFRA

Praha Značka iDnes od 1. srpna 2018 zastřeší veškeré videoplatformy mediální skupiny Mafra. Hraná tvorba bude uváděna pod novou značkou iDnes Kino. Videoportál Playtvak.cz, který dosud produkoval a vysílal úspěšné seriály jako Single Lady, Single Man, Vesničan a řadu dalších pořadů, se stane produkční organizací. Pro iDnes Kino bude vyrábět videoobsah a zároveň dále rozvíjet produkci v oblasti seriálové tvorby. Mafra o změnách informovala v úterý v tiskové zprávě.

Zpravodajské pořady a publicistické i zábavné formáty současné platformy Playtvak.cz postupně rozšíří obsah videoportálu iDnes.tv, který vytváří tým pod vedením Naděždy Petrové, šéfredaktorky iDnes.cz.

„Kvalitní zpravodajský i zábavný videoobsah patří mezi naše dlouhodobé strategické cíle. Značka iDnes byla v tomto směru průkopníkem a je úspěšná i v rostoucím konkurenčním prostředí. Věřím, že inovace v podobě iDnes Kino tento úspěch dále posílí a projekt si rychle najde své příznivce,“ řekl předseda představenstva společnosti Mafra Štěpán Košík.

Zavedením značky iDnes Kino mediální skupina Mafra dále podpoří spolupráci své videotvorby. Produkční organizace Playtvak.cz bude pokračovat v produkci seriálů a dle slov Vladimíra Mužíka, ředitele videoobsahu společnosti Mafra, zaměří svoji pozornost také na zajímavé příležitosti v oblasti filmové tvorby.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz