16. června 2017 12:14, aktualizováno 18. 6 13:06 Lidovky.cz > Byznys > Média

Mafra vydá ve spolupráci s televizí Prima časopis Prima ZOOM

Anděl media centrum | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anděl media centrum | foto: MAFRA

PRAHA Společnost Mafra vydá spolu s FTV Prima časopis, který se bude zaměřovat na historii, vědu, přírodu a techniku. První číslo vyjde ve čtvrtek 22. června jako příloha deníku Lidové noviny, informovala mediální skupina Mafra v tiskové zprávě.

Během července bude časopis volně prodejný za 29 Kč v distribuční síti PNS po celé ČR. První číslo časopisu má 50 stran a vychází v nákladu 50 tisíc výtisků. Hlavním tématem časopisu je Turecká hrozba, historický exkurz do dějin Osmanské říše, která přes tři století ovlivňovala evropský kontinent i tehdejší obyvatele. Pro čtenáře je připraven i měsíční detailní televizní program Prima ZOOM.

„Jsme rádi, že jsme mohli spojit síly s televizí Prima, jelikož naši čtenáři mají rádi odborněji pojatý obsah, kdy se dozvědí něco nového ať už z oblasti historie, přírody, vědy, nebo techniky. Texty v časopise Prima ZOOM jsou poutavě napsané a informace dány do souvislostí. Nejedná se tedy o zkratkovité materiály, které jsou příznačné pro dnešní digitální dobu,“ dodává Veselin Vačkov, ředitel redakce deníku Lidové noviny.

Jde pouze o pilotní číslo, pokud bude mít magazín úspěch, bude vycházet pravidelně. V premiérovém čísle čtenáři naleznou například rozhovor s prestižním fotografem divokých zvířat Petrem Slavíkem či s ředitelem Zoo Praha Miroslavem Bobkem o Laosu.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.