15. dubna 2015 14:38 Lidovky.cz > Byznys > Média

Majitel Synotu Valenta vstupuje do Parlamentních listů

Ivo Valenta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivo Valenta | foto: Richard Cortés, Česká pozice

PRAHA Majitel mezinárodní skupiny Synot, senátor Ivo Valenta vstupuje do serveru Parlamentní listy. Valenta údajně získá poloviční podíl v provozující společnosti Our Media. Současný spolumajitel Michal Voráček informaci nepotvrdil, odkázal na připravovanou tiskovou zprávu.

Informaci přinesl Mediaguru.cz. Valenta už v mediální oblasti aktivní je, ale pouze na regionální úrovni. Je vydavatelem listu Dobrý den s Kurýrem, který vychází na Slovácku.Parlamentní listy fungují od roku 2010, jejich průměrná měsíční návštěvnost je zhruba půl milionu reálných uživatelů.

Valenta v roce 1991 založil s otcem a bratrem firmu Synot. Zpočátku se zaměřila na provozování výherních automatů, nyní kromě loterijního průmyslu podniká i v dalších oblastech, jako jsou správa a rekonstrukce nemovitostí, prodej luxusních automobilů, IT služby či výroba smaltovaných předmětů.Skupina měla předloni tržby 12 miliard a zisk 700 milionů korun.

Její vrcholový management, který má vyhrazeno strategické řízení a obchodní vedení významných projektů, sídlí na Kypru. Valenta kromě byznysu vstoupil i do politiky, když byl loni na podzim zvolen senátorem za Uherskohradišťsko.mtj rot

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!