Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Metro v New Yorku se dočká Wi-Fi připojení a mobilního pokrytí

Metro v New Yorku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Metro v New Yorku | foto: Shutterstock

NEW YORK Newyorská podzemka se konečně dočká pokrytí signálem mobilních operátorů. Kromě toho bude ale do šesti let všech 277 podzemních stanic poskytovat bezdrátové připojení k internetu pomocí Wi-Fi. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Po třech letech průtahů se konečně začíná pracovat na přípravách zavedení bezdrátového internetu a úplného pokrytí mobilním signálem podzemních stanic newyorského metra. Instalace a provoz malých zařízení o velikosti kouřového detektoru by měl stát přes 200 milionů dolarů (téměř 3,8 miliardy korun).

Projekt byl oživen poté, co se do něj rozhodl zapojit australský operátor Broadcast Australia, který získal majoritní podíl ve společnosti Transit Wireless. Ta bude Wi-Fi připojení v metru provozovat. Signál pro mobilní telefony a připojení k internetu budou moci využít cestující v prostorách stanic a částečně i v tunelech.

Transit Wireless zaplatí newyorskému metru 46 milionů dolarů (přes 870 milionů korun) v průběhu příštích deseti let s tím, že bude inkasovat poplatky za využívání vlastní infrastruktury od amerických mobilních operátorů.

Cestující v podzemce tak budou moci využívat službu běžnou například v Singapuru, Berlíně nebo Tokiu. Ještě si na ni ale nějaký čas počkají. V průběhu dvou měsíců chce Transit Wireless zprovoznit tyto služby totiž pouze v šesti podzemních stanicích blízko 14. ulice na západním Manhattanu. Ostatních 271 stanic chce poté pokrýt do čtyř let.

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Exekuce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

Exekuce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Exekuce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...