Středa 3. března 2021svátek má Kamil 0 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Metropol TV dluží celkem 235 milionů, firma požádala o insolvenci

Metropol | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Metropol |

PRAHA Společnost Metropol TV, která provozovala televizi Metropol a Pětku, má závazky po splatnosti 85 milionů korun. Insolvenční soud proto požádala o možnost připojit se k již zahájenému insolvenčnímu řízení a navrhuje vyhlásit úpadek, vyplývá tak z insolvenčního rejstříku.

Společnost ke konci loňského roku hospodařila se ztrátou 131 milionů korun. Insolvenční řízení s firmou odstartovala společnost Retro Cafe, které bývalý provozovatel televizí údajně dluží 176 tisíc korun za služby a dalších 307 tisíc korun na nájemném ve Francouzské ulici.

Dalším věřitelem je například společnost Era Star, jež za úklidové služby požaduje 103 tisíc korun. Ze zveřejněného přehledu vyplývá, že celková dlužná suma, včetně závazků z obchodních vztahů a nesplacených úvěrů, představuje zhruba 235 milionů. Výrazně tak převyšuje majetek společnosti a její pohledávky.

Společnost má tři zaměstnance

Firma, která sídlí v Českých Budějovicích, podle posledního prohlášení nevlastní žádný nemovitý majetek, v účetnictví ale dále vede ochranné známky a internetové domény. Pohledávky z obchodního styku činí asi 13 milionů korun. Společnost také eviduje tři zaměstnance na hlavní pracovní poměr.

ČTĚTE TAKÉ

Metropol TV se dostala do problémů na přelomu roku v souvislosti s obstavením majetku jejího investora Luboše Měkoty, který byl vyšetřován v kauze Mostecká uhelná. Podnikatel letos v březnu náhle zemřel.

Signál Televize Metropol pokrývá celou Prahu a 65 procent Středočeského kraje. To představuje zhruba 2,2 milionu obyvatel ČR.

,

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...