Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Milan Fridrich nebude kandidovat na šéfa ČT

Milan Fridrich | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Fridrich | foto: Lidové noviny

PRAHA Milan Fridrich nebude kandidovat na funkci budoucího generálního ředitele České televize (ČT). Fridrich je v současnosti ředitelem oddělení Nová média a často býval zmiňován jako vážný kandidát na post šéfa veřejnoprávního média.

O Fridrichovi, který má v České televizi na starosti například vývoj nových aplikací pro mobilní telefony nebo správu webových stránek, se mluvilo jako o jednom z favoritů volby. Nyní však svoji kandidaturu vyvrátil.

"V zářijové volbě na nového šéfa ČT jsem se rozhodl po pečlivé úvaze nekandidovat," napsal v prohlášení, které mají Lidovky.cz k dispozici. Pozice generálního ředitele je podle Fridricha příliš exekutivní a nezbývá při ní čas na kreativitu a "novinařinu".

"Já se však chci s maximální energií a pokorou dále věnovat tvořivé stránce médií, práci s programem, zprávami a novými platformami," vysvětluje Fridrich. Zároveň nevyloučil, že pokud nebude s novým vedením spokojený, z televize odejde.

ŘEDITELE BUDE VYBÍRAT NOVÁ RADA

"Pokud bude zvolen respektovaný zkušený manažer a vytvoří na tomto hodnotovém základu tým a osloví mě s nabídkou spolupráce, budu v ČT rád pokračovat. Nikoliv ale za každou cenu," píše Fridrich.

V televizních i politických kuloárech často padá také jméno šéfa Janečkovy kanceláře Vladimíra Karmazína. Ten televizi dočasně vede místo Janečka, který z funkce odešel na vlastní žádost kvůli zdravotním problémům k poslednímu srpnu.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?