29. října 2015 7:32 Lidovky.cz > Byznys > Média

Miliardář Krúpa plánuje správní žalobu na schválený prodej společnosti RPG Byty

Zdeněk Bakala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Bakala. | foto: Lidové noviny

PRAHA Schváleno. Miliardář Zdeněk Bakala a jeho obchodní partneři mohou odprodat více než 40 tisíc bývalých hornických bytů z portfolia po OKD, rozhodl pozoruhodně rychle antimonopolní úřad. Bitva o největší soukromý soubor bytových jednotek tím ale podle zjištění LN nekončí.

S největší pravděpodobností se totiž kauzou bude zabývat správní soud. Na ten se hodlá obrátit společnost Arca Capital slovenského miliardáře Pavla Krúpy. „Zvažujeme podání správní žaloby proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Situaci ale ještě analyzujeme,“ sdělil LN Krúpa.

Dále ve čtvrtečních LN najdete:

Podvodů s ojetinami přibývá
Do Česka se dováží šrot na kolech – stále více aut starších deseti let. Byznys s nimi jen kvete. Co na tom, že téměř 80 procent těchto vozů má stočený tachometr, často i o desetitisíce kilometrů, a více než pětina má zfalšovaný rok výroby? Bazary na podvodech ročně vydělají 19 miliard korun.

Konec roamingu v Evropě?
Roaming bude v Evropě brzy cizí slovo. Za necelé dva roky budete při cestování do států Evropské unie užívat mobilní telefon za stejnou cenu jako doma. Takzvané poplatky za roaming zrušil Evropský parlament po dohodě všech 27 členských zemí. Do té doby ještě poplatky výrazně zlevní.

Vídeň postaví plot na slovinské hranici
Mezi Rakouskem a Slovinskem vzniká první hraniční plot v rámci schengenského systému. Vláda ve Vídni to odůvodňuje nutností získat kontrolu nad tím, kdo přijíždí do země.

Adam  Junek

Autor

Adam Junekadam.junek@lidovky.czČlánky