Středa 5. srpna 2020svátek má Kristián 11 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Miliony lidí uvidí ČT2 jen přes digitál

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 31
  • Poslední: 30.9.2008 22:19
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
30.9.2008 21:46

Analog nebo digi ??

ANALOG za předpoladu kvalitního příjmu  je 100% lepší v obraze i zvuku. NEVÝHODOU jsou možné na našem území  4 programy. / kam tedy vložit další programy, nutné  pro možnost  zvýšit  objem reklam? / A již cítíte byznys??  DIGITÁL  v podobě  MPG2 nebude mít dlouhé trvání a slavné  ST BOXY na vyhození. SLOVÁCI spustí digi za 2 ROKY a to v MPG4. V tomtosystému lze uskutečnit  více progamů a to hlavně  v HDTV,systém nezadržitelně deroucí  se na scénu. TO VYŽADUJÍ VELKÉ ZOBRAZOVAČE, pro výrazně lepší kvalitu.ZDE je 100% lepší kvalita ze satelita. Slováci nás předeběhli, olympiádu v HDTV již vysílali.ČESKÁ televize údajně má zařízení koupeno a miní jej spustit příští rok. ALE, opět přes satelit. NOVA má již otestováno, chybí  peníze.Státy s námi sousedící na vysílání HDTV  nastupují.Datový tok  ve vysílání ze satelita 10x VYŠŠÍ...Prostě, zaspali jsme! Další ZÁPORY DIGI..Chcete  nahrávat  jiný program než sledujete? Další set box. V další  místnosti jiný program?? Další set-BOX..  Doposud  jedna  anténa nám umožnila bez  slavných Set boxu cokoliv sledovat   a nahrávat.  Máte DVD-R ??  Zřejmě  ještě neumí DIGI NAHRÁVAT  a přes set box kvalita nic moc...  převody anal-digi a zpět digi analog. Nezbývá, než koupit další digi přístroj.Bohužel, doba kdy zařízení  technicky vydržela přes 10let se opakovat nebude.Je to dost neúměrné pro důchdce. Mají problémy se 2 a více  dálk. ovládání atd...PROČ TO PÍŠI??  Nemám rád, když někdo mluví pouze o kladech a zápory  VĚDOMĚ ZAMLŽUJE!!!        >-

30.9.2008 22:19

Re: Analog nebo digi ??

Ještě   MALÝ dodatek.. Je to pouze nezodpovědnost či záměr, kdy posluchači na příjmu  budou nuceni  měnit polarizaci  antén z horiz. na vertikál??? Pro mnoho posluchačů  další výdaje, kvalitní antény  ve výšce  těžko dostupné, není až tak snadné. U mne  např.  4 x síto ve výšce  8m nad střechou. Od jeho stavby jse o 17 let  zestárl  a v 74 letech mi na změnu polarizace nezbývá sil. Proč  ŽIZKOV??  ZDE  asi budou  3 multi  oproti CUKRÁKU  2 multi.  Třetím  asi bude  vys.  BARANDOV  a držte se!!!  Dle dostupných informací   již  v MPG-4.  Tuto normu  žádný  set-box na trhu neumí.  A pozítří???   Většina  vysílání  bude dále  kódována, box tudíž na karty..  Musíme si  zvykat..Zařízení  umějící toto vše s předstihem  by cenově ve  většině z nás  vyvolalo  pobouření.  TĚŠME   SE.

30.9.2008 12:07

Jenom set top box?

Na digitální příjem musí být přece nějak upravena i společná anténa, ne?

30.9.2008 9:39

ju a ještě - pro podobně postižené -

koukejte se v okolí jestli se neruší videopůjčovny. U nás se rušili - no tedy měnily se na DVD půjčovny - dvě a tak rozprodávali videa za 10-30 Kč - a našlo se tam dost slušných kousků.....  to jen tak

30.9.2008 9:27

vážení - TV poplatky musíte platit pokud vlastníte televizní

bednu - bez ohledu na to zda signál je nebo není. Platíte nikoliv za příjem signálu a potažmo služeb, ale jen za držbu přijímače. Navzdory  tomu že normálné platí, že jednou zaplacená věc se nemá platit víckrát. To je trest a binec v našich zákonech  a děkovat za to můžeme Dostálovi, za kterého a s jeho požehnáním tenhle do nebe volající paskvil vznikl a našim s IQ tykve zákonodárcům kterým přece o právo a spravedlnost nejde v první řadě. Co na tom že nebude signál a PROKAZATELNĚTEDY NEMŮŽETE PROGRAM SLEDOVAT - PLAŤTE. Sešlo se mi za dobu existence videí - za nemalé peníze slušně Videokazet, které si čímdál víc pouštím , protože programů ke koukání je tak straašně málinko - většinou stojej za starou belu. Protože neexistuje přístroj, který by dokázal pouštět jen video - bez napojení tv - holt musím platit TV -abych si na mnou zaplacené televizní bedně  mnou zaplacená videa mohla sledovat.  Absurdita na e-tou ale co dělat - pání vrchní randí - námi volení milení - takto rozhodli. Zlodějna jako všude jinde a dokonce státní. (Y)

30.9.2008 10:13

Re: vážení - TV poplatky musíte platit pokud vlastníte televizní

Osud to Dostálovi spočítal.

30.9.2008 8:46

Komunistické zvláštnosti.

Kdo nemá satelit a set top box, ten od zítřka bude platit ČT zrnění a pouze jeden, opravdu smradlavý komunistický kanál, pod  vedením komunistů  milisionářů a svazáků!!Jak to u nás vlastně je s odstavením komunistů od vlády a zrušením komunistických zákonů?

30.9.2008 11:00

Re: Komunistické zvláštnosti.

Dobrý psycholog nebo alespoň mokrý hadr na hlavu by určitě pomohl.

30.9.2008 8:46

No vida a jsou tu zpátky 70tá léta

Zas budeme mít televizi a kolem ní spoustu různých krabiček pro příjem různých kanálů. Jak milé.

30.9.2008 7:55

Prima, Nova ?

Tam budou taky nebo jen  CT1 a CT2 ?

30.9.2008 8:09

Re: Prima, Nova ?

a určitě ješte ČT24 a ČT 4 - Sport.

30.9.2008 7:36

petrph

Nikoliv třetina země, jak tvrdí pyšný nadpis - akorát snad třetina diváků - což by měla být  Praha a blízké okolí, plus ty České Budějovice. Teda, snad třetina, poněvadž by se zase měli odečíst ti co jedou přes satelit a kabelovku, která ma zase zasíťovanou hlavně Prahu...

30.9.2008 8:20

Tak třetina diváků, to je sice rozdíl ale v tomto směru to

není žádný pragocentrismus. A zapoměl jste na Domažlicko.

30.9.2008 9:56

Re: petrph

Podl udaju Cesykch radiokomunikaci je to zhruba tretina zeme i tretina divaku - k Praze, strednim Cecham a Ceskym Budejovicim, ktere se vypinaji ted, pripoctete jeste Plzen, tam analogova CT2 skoncila uz v cervenci.

30.9.2008 7:28

Digitální příjem je taky přes anténu ne??

.

30.9.2008 8:07

Re: Digitální příjem je taky přes anténu ne??

To je velice zákeřná otázka. Na odpověď je třeba ukončené základní vzdělání a přirozená inteligence. To bych u novinářů nehledal.;-(

30.9.2008 8:11

Re: Digitální příjem je taky přes anténu ne??

A je to, titulek je opraven.

30.9.2008 8:12

Re: Digitální příjem je taky přes anténu ne??

R^

30.9.2008 6:54

Těšte se

na zhoršení. Pokud si nahráváte pořady, máte další problémy. Ale o těch ČT cudně mlčí. A vypadávání obrazu (čtverečky) i v blízkosti vysílače si také užijete. Lepší by bylo pozemní vysílání zrušit a přejít na kabelovku nebo satelit. Tam máte alespoň kvalitní signál, který je k dispozici i na vesnicích.

30.9.2008 7:16

Re: Těšte se

Je to pravda. Digitální vysílání v podobě produkované v ČR, stojí za prd... Jedna výhoda je - nebudu sedět u bedny..

30.9.2008 8:29

Re: Re: Těšte se

Vidíš, to já na bednu nekoukám dobře 10 let a kromě toho, že asi o nic nepřicházím, tak si ještě šetřím nervy. A nevzruší mě ani tyhle debaty a propagace přechodu na jiný tip vysílání, která jak si tak analyzuji má dva cíle, které ČT sleduje. Jednak poškodit Novu a Primu, aby se pytlík peněz dávaný na reklamy rozmělnil mezi víc subjektů, když bude víc digitálních stanic. A potom pan Janeček zřejmě dostal nabídku "zainteresování" na prodeji nějakých těch set-top-boxů, bez kterých se ČTV nechytí!

30.9.2008 8:57

Re: Re: Těšte se

Vůbec nejlepší by bylo, kdyby celá ČT šla do(Y) i scelou naší politickou komunistickou scénou!!To by bylo nádherné;-D

30.9.2008 6:15

Neexistence signálu ČTV není důvodem k neplacení poplatků!

Ani nedodávání elektrického proudu není důvodem neplacení poplatků za hezké a poučné vysílání ČTV od soudruha milicionáře Janečka!!

PS ..... byly už zjištěny úpravy TV přijímačů na napájení propan butanem!!Rv;-D

30.9.2008 6:34

Re: Neexistence signálu ČTV není důvodem k neplacení poplatků!

Samozřejmě kecáš nesmysly, hlavně že ses tady po ránu vyblil ! Na každé poště ti vysvětlí, jak to je s (ne)placením koncesionářských poplatků !

30.9.2008 7:27

Re: Re: Neexistence signálu ČTV není důvodem k neplacení poplatků!

Uprdl ses, Jouda?

PS ..... Zajdi si poklábosit na poštu, dokud jí u vás nezruší, ať se nachytříš do diskuze !! Rv;-D(Y)

30.9.2008 7:55

Re: Re: Re: Neexistence signálu ČTV není důvodem k neplacení poplatků!

Karle Fritzli alias Idole/Bidlo, chovej se slušně! Pokud nevíš co to je, pan primář ti to při visitě rád vysvětlí!

30.9.2008 8:52

Re: Re: Re: Re: Neexistence signálu ČTV není důvodem k neplacení poplatků!

..... nebudeš mi mít za zlé, když zde opět připomenu, co jsi zač, Karle?Rv;-D  Z ARCHIVU ÚSTECKÉ KRAJSKÉ SPRÁVY STB - ZE SPISU "BIDLO": Žadatel: vojín Karel Bidlo, nar. 1952 Věc: Přihláška do informátorské služby STB. Datum: 7. 11. 1971 "....... Chtěl bych poskytovat informace o mládencích ve vojenské službě nejen tzv. kontrášům i když jsem ještě na vojně, ale dnes bych chtěl poskytovat informace taky vám. Někteří neuvědomělí vojáci si se mnou chtěly vyřizovat účty pomocí najatých násilníků a když na to nesehnaly peníze, tak požadovaly alespoň abich dostal tzv. deku, což je porušením vojenského řádu! Nejsem žádný chudák paskřivec na těle i na duchu a nezplodil mně věčně ožralý syfilitik, níbrž můj soudruh otec je členem KSČ a pomocníkem SNB u nás v Ústí - Střekově. Moje mamka je známá žilinská komunistická aktivistka a ne špinavá smradlavá prostitutka, jak o ní hovoří někteří nepřátelé našeho socialistického zřýzení......" Ústí nad Labem, 26.3.2008 Předkládá: Mgr. Marta S. /počítačový přepis z Bidlova rukopisu je autentický - včetně gramatických chyb/.  

30.9.2008 5:44

ČT 2 musí digitálu

nejen proto, že v éteru není místa nazbyt, ale hlavně proto, že Nova dělala tak dlouho potíže a sabotovala pečlivě připravený plán přechodu na digitální vysílání, až to ČT vyřešila jinak.

30.9.2008 9:03

Moje slova!

Navíc prováděla silný lobing v parlamentu, který našel zejména u poslanců ODS dobrou odezvu...

30.9.2008 19:38

Re: ČT 2 musí digitálu

Přesně tak. Tento problém sleduji od začátku a opravdu v tom má prsty NOVA. Ta dokonce dokázala získat předběžné opatření a proces digitalizace se spodil skoro o dva roky. A to jen proto, že NOVA dobře ví , že reklama se rozdělí do více stanic. Na domažlicku NOVU vypli a potom rychle přijeli udělat kampaň a dokonce rozdávali set-top-boxy zdarma, aby lidi mohly tu jejich bulvární stanici sledovat. Od té doby NOVU zásadně NESLEDUJI!!!!!

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...