Neděle 9. srpna 2020svátek má Roman 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Miliony lidí uvidí ČT2 jen přes digitál

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 31
  • Poslední: 30.9.2008 22:19
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
30.9.2008 21:46

Analog nebo digi ??

ANALOG za předpoladu kvalitního příjmu  je 100% lepší v obraze i zvuku. NEVÝHODOU jsou možné na našem území  4 programy. / kam tedy vložit další programy, nutné  pro možnost  zvýšit  objem reklam? / A již cítíte byznys??  DIGITÁL  v podobě  MPG2 nebude mít dlouhé trvání a slavné  ST BOXY na vyhození. SLOVÁCI spustí digi za 2 ROKY a to v MPG4. V tomtosystému lze uskutečnit  více progamů a to hlavně  v HDTV,systém nezadržitelně deroucí  se na scénu. TO VYŽADUJÍ VELKÉ ZOBRAZOVAČE, pro výrazně lepší kvalitu.ZDE je 100% lepší kvalita ze satelita. Slováci nás předeběhli, olympiádu v HDTV již vysílali.ČESKÁ televize údajně má zařízení koupeno a miní jej spustit příští rok. ALE, opět přes satelit. NOVA má již otestováno, chybí  peníze.Státy s námi sousedící na vysílání HDTV  nastupují.Datový tok  ve vysílání ze satelita 10x VYŠŠÍ...Prostě, zaspali jsme! Další ZÁPORY DIGI..Chcete  nahrávat  jiný program než sledujete? Další set box. V další  místnosti jiný program?? Další set-BOX..  Doposud  jedna  anténa nám umožnila bez  slavných Set boxu cokoliv sledovat   a nahrávat.  Máte DVD-R ??  Zřejmě  ještě neumí DIGI NAHRÁVAT  a přes set box kvalita nic moc...  převody anal-digi a zpět digi analog. Nezbývá, než koupit další digi přístroj.Bohužel, doba kdy zařízení  technicky vydržela přes 10let se opakovat nebude.Je to dost neúměrné pro důchdce. Mají problémy se 2 a více  dálk. ovládání atd...PROČ TO PÍŠI??  Nemám rád, když někdo mluví pouze o kladech a zápory  VĚDOMĚ ZAMLŽUJE!!!        >-

30.9.2008 22:19

Re: Analog nebo digi ??

Ještě   MALÝ dodatek.. Je to pouze nezodpovědnost či záměr, kdy posluchači na příjmu  budou nuceni  měnit polarizaci  antén z horiz. na vertikál??? Pro mnoho posluchačů  další výdaje, kvalitní antény  ve výšce  těžko dostupné, není až tak snadné. U mne  např.  4 x síto ve výšce  8m nad střechou. Od jeho stavby jse o 17 let  zestárl  a v 74 letech mi na změnu polarizace nezbývá sil. Proč  ŽIZKOV??  ZDE  asi budou  3 multi  oproti CUKRÁKU  2 multi.  Třetím  asi bude  vys.  BARANDOV  a držte se!!!  Dle dostupných informací   již  v MPG-4.  Tuto normu  žádný  set-box na trhu neumí.  A pozítří???   Většina  vysílání  bude dále  kódována, box tudíž na karty..  Musíme si  zvykat..Zařízení  umějící toto vše s předstihem  by cenově ve  většině z nás  vyvolalo  pobouření.  TĚŠME   SE.

30.9.2008 12:07

Jenom set top box?

Na digitální příjem musí být přece nějak upravena i společná anténa, ne?

30.9.2008 9:39

ju a ještě - pro podobně postižené -

koukejte se v okolí jestli se neruší videopůjčovny. U nás se rušili - no tedy měnily se na DVD půjčovny - dvě a tak rozprodávali videa za 10-30 Kč - a našlo se tam dost slušných kousků.....  to jen tak

30.9.2008 9:27

vážení - TV poplatky musíte platit pokud vlastníte televizní

bednu - bez ohledu na to zda signál je nebo není. Platíte nikoliv za příjem signálu a potažmo služeb, ale jen za držbu přijímače. Navzdory  tomu že normálné platí, že jednou zaplacená věc se nemá platit víckrát. To je trest a binec v našich zákonech  a děkovat za to můžeme Dostálovi, za kterého a s jeho požehnáním tenhle do nebe volající paskvil vznikl a našim s IQ tykve zákonodárcům kterým přece o právo a spravedlnost nejde v první řadě. Co na tom že nebude signál a PROKAZATELNĚTEDY NEMŮŽETE PROGRAM SLEDOVAT - PLAŤTE. Sešlo se mi za dobu existence videí - za nemalé peníze slušně Videokazet, které si čímdál víc pouštím , protože programů ke koukání je tak straašně málinko - většinou stojej za starou belu. Protože neexistuje přístroj, který by dokázal pouštět jen video - bez napojení tv - holt musím platit TV -abych si na mnou zaplacené televizní bedně  mnou zaplacená videa mohla sledovat.  Absurdita na e-tou ale co dělat - pání vrchní randí - námi volení milení - takto rozhodli. Zlodějna jako všude jinde a dokonce státní. (Y)

30.9.2008 10:13

Re: vážení - TV poplatky musíte platit pokud vlastníte televizní

Osud to Dostálovi spočítal.

30.9.2008 8:46

Komunistické zvláštnosti.

Kdo nemá satelit a set top box, ten od zítřka bude platit ČT zrnění a pouze jeden, opravdu smradlavý komunistický kanál, pod  vedením komunistů  milisionářů a svazáků!!Jak to u nás vlastně je s odstavením komunistů od vlády a zrušením komunistických zákonů?

30.9.2008 11:00

Re: Komunistické zvláštnosti.

Dobrý psycholog nebo alespoň mokrý hadr na hlavu by určitě pomohl.

30.9.2008 8:46

No vida a jsou tu zpátky 70tá léta

Zas budeme mít televizi a kolem ní spoustu různých krabiček pro příjem různých kanálů. Jak milé.

30.9.2008 7:55

Prima, Nova ?

Tam budou taky nebo jen  CT1 a CT2 ?

30.9.2008 8:09

Re: Prima, Nova ?

a určitě ješte ČT24 a ČT 4 - Sport.

30.9.2008 7:36

petrph

Nikoliv třetina země, jak tvrdí pyšný nadpis - akorát snad třetina diváků - což by měla být  Praha a blízké okolí, plus ty České Budějovice. Teda, snad třetina, poněvadž by se zase měli odečíst ti co jedou přes satelit a kabelovku, která ma zase zasíťovanou hlavně Prahu...

30.9.2008 8:20

Tak třetina diváků, to je sice rozdíl ale v tomto směru to

není žádný pragocentrismus. A zapoměl jste na Domažlicko.

30.9.2008 9:56

Re: petrph

Podl udaju Cesykch radiokomunikaci je to zhruba tretina zeme i tretina divaku - k Praze, strednim Cecham a Ceskym Budejovicim, ktere se vypinaji ted, pripoctete jeste Plzen, tam analogova CT2 skoncila uz v cervenci.

30.9.2008 7:28

Digitální příjem je taky přes anténu ne??

.

30.9.2008 8:07

Re: Digitální příjem je taky přes anténu ne??

To je velice zákeřná otázka. Na odpověď je třeba ukončené základní vzdělání a přirozená inteligence. To bych u novinářů nehledal.;-(

30.9.2008 8:11

Re: Digitální příjem je taky přes anténu ne??

A je to, titulek je opraven.

30.9.2008 8:12

Re: Digitální příjem je taky přes anténu ne??

R^

30.9.2008 6:54

Těšte se

na zhoršení. Pokud si nahráváte pořady, máte další problémy. Ale o těch ČT cudně mlčí. A vypadávání obrazu (čtverečky) i v blízkosti vysílače si také užijete. Lepší by bylo pozemní vysílání zrušit a přejít na kabelovku nebo satelit. Tam máte alespoň kvalitní signál, který je k dispozici i na vesnicích.

30.9.2008 7:16

Re: Těšte se

Je to pravda. Digitální vysílání v podobě produkované v ČR, stojí za prd... Jedna výhoda je - nebudu sedět u bedny..

30.9.2008 8:29

Re: Re: Těšte se

Vidíš, to já na bednu nekoukám dobře 10 let a kromě toho, že asi o nic nepřicházím, tak si ještě šetřím nervy. A nevzruší mě ani tyhle debaty a propagace přechodu na jiný tip vysílání, která jak si tak analyzuji má dva cíle, které ČT sleduje. Jednak poškodit Novu a Primu, aby se pytlík peněz dávaný na reklamy rozmělnil mezi víc subjektů, když bude víc digitálních stanic. A potom pan Janeček zřejmě dostal nabídku "zainteresování" na prodeji nějakých těch set-top-boxů, bez kterých se ČTV nechytí!

30.9.2008 8:57

Re: Re: Těšte se

Vůbec nejlepší by bylo, kdyby celá ČT šla do(Y) i scelou naší politickou komunistickou scénou!!To by bylo nádherné;-D

30.9.2008 6:15

Neexistence signálu ČTV není důvodem k neplacení poplatků!

Ani nedodávání elektrického proudu není důvodem neplacení poplatků za hezké a poučné vysílání ČTV od soudruha milicionáře Janečka!!

PS ..... byly už zjištěny úpravy TV přijímačů na napájení propan butanem!!Rv;-D

30.9.2008 6:34

Re: Neexistence signálu ČTV není důvodem k neplacení poplatků!

Samozřejmě kecáš nesmysly, hlavně že ses tady po ránu vyblil ! Na každé poště ti vysvětlí, jak to je s (ne)placením koncesionářských poplatků !

30.9.2008 7:27

Re: Re: Neexistence signálu ČTV není důvodem k neplacení poplatků!

Uprdl ses, Jouda?

PS ..... Zajdi si poklábosit na poštu, dokud jí u vás nezruší, ať se nachytříš do diskuze !! Rv;-D(Y)

30.9.2008 7:55

Re: Re: Re: Neexistence signálu ČTV není důvodem k neplacení poplatků!

Karle Fritzli alias Idole/Bidlo, chovej se slušně! Pokud nevíš co to je, pan primář ti to při visitě rád vysvětlí!

30.9.2008 8:52

Re: Re: Re: Re: Neexistence signálu ČTV není důvodem k neplacení poplatků!

..... nebudeš mi mít za zlé, když zde opět připomenu, co jsi zač, Karle?Rv;-D  Z ARCHIVU ÚSTECKÉ KRAJSKÉ SPRÁVY STB - ZE SPISU "BIDLO": Žadatel: vojín Karel Bidlo, nar. 1952 Věc: Přihláška do informátorské služby STB. Datum: 7. 11. 1971 "....... Chtěl bych poskytovat informace o mládencích ve vojenské službě nejen tzv. kontrášům i když jsem ještě na vojně, ale dnes bych chtěl poskytovat informace taky vám. Někteří neuvědomělí vojáci si se mnou chtěly vyřizovat účty pomocí najatých násilníků a když na to nesehnaly peníze, tak požadovaly alespoň abich dostal tzv. deku, což je porušením vojenského řádu! Nejsem žádný chudák paskřivec na těle i na duchu a nezplodil mně věčně ožralý syfilitik, níbrž můj soudruh otec je členem KSČ a pomocníkem SNB u nás v Ústí - Střekově. Moje mamka je známá žilinská komunistická aktivistka a ne špinavá smradlavá prostitutka, jak o ní hovoří někteří nepřátelé našeho socialistického zřýzení......" Ústí nad Labem, 26.3.2008 Předkládá: Mgr. Marta S. /počítačový přepis z Bidlova rukopisu je autentický - včetně gramatických chyb/.  

30.9.2008 5:44

ČT 2 musí digitálu

nejen proto, že v éteru není místa nazbyt, ale hlavně proto, že Nova dělala tak dlouho potíže a sabotovala pečlivě připravený plán přechodu na digitální vysílání, až to ČT vyřešila jinak.

30.9.2008 9:03

Moje slova!

Navíc prováděla silný lobing v parlamentu, který našel zejména u poslanců ODS dobrou odezvu...

30.9.2008 19:38

Re: ČT 2 musí digitálu

Přesně tak. Tento problém sleduji od začátku a opravdu v tom má prsty NOVA. Ta dokonce dokázala získat předběžné opatření a proces digitalizace se spodil skoro o dva roky. A to jen proto, že NOVA dobře ví , že reklama se rozdělí do více stanic. Na domažlicku NOVU vypli a potom rychle přijeli udělat kampaň a dokonce rozdávali set-top-boxy zdarma, aby lidi mohly tu jejich bulvární stanici sledovat. Od té doby NOVU zásadně NESLEDUJI!!!!!

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...