Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 4 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Miloš Čermák opouští časopis Reflex. Už počtvrté

Miloš Čermák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Čermák | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Novinář a propagátor nových technologií Miloš Čermák odchází z časopisu Reflex, kde vedl jeho internetové aktivity. Oznámil to na sociální síti Twitter s tím, že už je to za dvacet let počtvrté.

„Po čtvrté jsem odešel z Reflexu (1993, 2003, 2006, 2012) a už se těším, až se do nej někdy (po páté) vrátím,“ napsal Čermák před polednem na Twitter a následně na Facebook.

„Vydavatelství i šéfredaktor měli jinou představu o webových stránkách, které jsem měl na starosti. Tak jsme se dohodli na ukončení spolupráce,“ potvrdil Čermák svůj odchod serveru Lidovky.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Známý novinář a pedagog na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, který v letech 2003 až 2005 působil také jako šéfkomentátor Lidových novin, dodává, že odchod ho mrzí, protože v Reflexu strávil „kus života“.

A jaké jsou Čermákovy plány do budoucna? „Práci v tuto chvíli nemám. Ale mezitím se objevila zajímavá nabídka, rozhodnu se během krátké doby,“ řekl serveru Lidovky.cz. Konkrétnější ale být nechtěl.

Podle informací ČTK Čermák aktuálně zvažuje dvě pracovní nabídky. Jedna z nich se váže k vydavatelství Mladá fronta, do jejíchž titulů, jako je deník E15 nebo týdeník o médiích Strategie

Před pár dny ohlásil odchod z Reflexu, konkrétně z jeho webové redakce, i další známý on-line publicista Adam Javůrek. Pro weby Reflex.cz a iSport.cz z vydavatelského domu Ringier pracoval od září 2011. Javůrek nastupuje jako editor inovací serveru iHNed.cz.

Internetový guru

Miloš Čermák vystudoval kybernetiku na elektrotechnické fakultě ČVUT. Dlouhodobě se věnuje propagaci internetu a nových médií. Koncem devadesátých let připravoval pro Českou televizi pořad s on-line tematikou Zavináč a v roce 2010 byl v anketě Křišťálová Lupa zvolen osobností roku českého internetu. Je pravděpodobně „nejsledovanějším“ Čechem na sociální síti Twitter, kde má v současnosti přes 17 tisíc odběratelů.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...