Sobota 24. října 2020svátek má Nina 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Newyorští umělci vytvořili minimuzikál o Facebooku

Facebook | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook | foto: Reuters

Po filmu o vzniku komunikační sítě Facebook je na světě i "muzikál" o jeho zakladateli. Zuckerberg: The Musical! je skoro čtyřminutové dílko newyorských umělců, líčí vznik globálně úspěšné komunikační sítě a cestu jejího autora Marka Zuckerbergera ke slávě.

Skupina mladých tvůrců ze skupiny CDZA svůj minimuzikál pojala jako nepřerušovanou sérii 12 obrazů. Trojice zpěvaček v nich líčí vznik sítě, kterou Zuckerberg spustil v době univerzitních studií, ale i znepokojení nad tím, že uživatele Facebooku mohou na síti sledovat jejich potenciální budoucí zaměstnavatelé. Informoval o tom server huffingtonpost.com.

ČTĚTE TAKÉ:

Hudební doprovod, který je parodií na hity ze světoznámých muzikálů Kočky, Vlasy, Bídníci nebo West Side Story, zajišťuje v pozadí hrající klavírista ve smokingu.

Zuckerberg síť spustil na podzim roku 2003 spolu se svým přítelem Eduardem Saverinem. Facebook je v současnosti největší sociální sítí na světě a osmadvacetiletý Zuckerberg patří mezi 30 nejbohatších lidí planety.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Jeho aktuální majetek před dnešním vstupem Facebooku na burzu činil 19,1 miliardy dolarů. Výpočty se opíraly o upisovací cenu jedné akcie Facebooku, která byla stanovena na 38 dolarů za kus.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...