29. ledna 2010 21:34 Lidovky.cz > Byznys > Média

Mluvčím ministerstva zahraničí bude reportér Filip Kanda

Filip Kanda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Filip Kanda | foto: ct24.czReprofoto

PRAHA Novým mluvčím ministerstva zahraničí bude reportér České televize Filip Kanda. Nahradí tak Milana Řepku, který u ministra Jana Kohouta skončil v půlce ledna.

Ministerstvo jeho nominaci ještě oficiálně neoznámilo, podle informací LN by tak ale mělo učinit dnes, či v pondělí. Kanda zde nastupuje již od 1. února. Redaktor zahraniční rubriky v České televizi zveřejnil informace o nové práci již ráno na svém blogu.

"Poslání novináře a práci v České televizi jsem měl vždy velmi rád. Doufám, že to na mých reportážích bylo i vidět. Teď ale nastal čas změny. Domnívám se, že v dalším období budou moje práce a zkušenosti větším přínosem na jiném místě. A také bych i já sám osobně rád dobýval další mety a překonával další výzvy. Zůstanu v oboru médií, zahraniční politiky a časem bych rád znovu využíval v ještě větší míře svoji specializaci, kterou je Latinská Amerika.," uvedl Kanda na blogu s názvem Latinské oči se loučí. "Od 1. února nastupuji ve funkci tiskového mluvčího Ministerstva zahraničí ČR," uzavřel.

V České televizi Kanda působil jako spacialista na Latinskou Ameriku a hispánskou problematiku.