29. listopadu 2015 12:59 Lidovky.cz > Byznys > Média

Moderátor Moravec musel předčasně ukončit debatu. Přehlušil ho evakuační test

Otázky Václava Moravce byly náhle přerušeny z důvodu zkoušky bezpečnostního... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Otázky Václava Moravce byly náhle přerušeny z důvodu zkoušky bezpečnostního... | foto: Lidovky.cz

PRAHA Nedělní Otázky Václava Moravce byly ukončeny přibližně po půl hodině. Důvodem byla porucha bezpečnostního systému v Žižkovském vysílači, odkud se diskuzní pořad vysílá.

Bezpečnostní alarm se spustil během debaty dvou ekonomů Jana Švejnara a Pavla Kysilky. Tématem diskuse byly společenské a ekonomické důsledky teroristických útoků a války proti Islamskému státu či ekonomické souvislosti migrační krize.

Hlášení, které bylo v angličtině, oznamovalo, že se jedná o cvičnou zkoušku evakuačního systému. Konkrétně o jeho zvukovou část. Hlášení navíc doprovázel zvukový signál, který prehlušoval debatující hosty.

Ačkoliv Moravec bral celou situaci zprvu s humorem a v debatě se snažil pokračovat, bylo vysílání Otázek přibližně po pěti minutách přerušeno. Česká televize tak byla nucena zařadit do svého vysílání náhradní program. Vysílání pokračovalo po 13. hodině. „Přerušení způsobila porucha v elektroinstalaci,“ oznámil Václav Moravec.

Jakub Kopřiva

Autor

Jakub Kopřivajakub.kopriva@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!