10. března 2015 18:48 Lidovky.cz > Byznys > Média

Slavný moderátor Top Gearu se porval s producentem. Pořad se v neděli nebude vysílat

Moderátor pořadu Top Gear Jeremy Clarkson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moderátor pořadu Top Gear Jeremy Clarkson | foto: BBC

PRAHA Fanoušci populárního motoristického pořadu Top Gear v neděli přijdou o pravidelnou dávku humoru. Světově známý moderátor a milovník automobilů Jeremy Clarkson se totiž porval s jedním z producentů televize BBC, která pořad vysílá. Kvůli tomu teď nesmí vysílat, stanice jej dočasně odvolala.

Dokud se rvačka mezi Clarksonem a televizním producentem nevyšetří, neobjeví se slavný moderátor na obrazovce. Byl totiž dočasně odvolán. Toto opatření se ale podle oficiálního vyjádření netýká nikoho jiného. „Nikdo další suspendován nebyl. Tuto neděli nebudeme Top Gear vysílat. BBC se k tomu v tuto chvíli nebude dále vyjadřovat,“ uvedl mluvčí televize. 

BBC bližší informace o incidentu mezi muži neposkytla. Taktéž samotný moderátor záležitost zatím nekomentoval. 

Čtyřiapadesátiletý Clarskon už v minulosti dostal řadu napomenutí. Naposledy byl pozván na kobereček kvůli rasistickým hláškám během natáčení.

Motoristickou show Top Gear tvoří oblíbená trojice moderátorů. Richarda Hammonda, Jeremy Clarksona a Jamese Maye znají muži, ženy, dospělí i malé děti po celém světě. Celosvětová sledovanost pořadu je odhadována na 350 milionů diváků. Show se zapsala také do Guinnessovy knihy rekordů.

Lidovky.cz