24. února 2014 13:18, aktualizováno  19:34 Lidovky.cz > Byznys > Média

Moderátor Veselovský končí v ČT. Odchod potvrdila i Drtinová

Martin Veselovský | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Veselovský | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Moderátor publicistického pořadu Události, komentáře Martin Veselovský odchází z České televize. Odchod oznámila i Daniela Drtinová. Oba tuto informaci potvrdili Lidovým novinám.

"Zatím zůstávám jen v Českém rozhlase, další se uvidí," řekl Veselovský LN. Přípravu pořadu Události, komentáře provází od začátku roku změny včetně škrtů, kvůli kterým se mění i výroba pořadu. Zavedl se například nový systém služeb, který Veselovský kritizoval.

PSALI JSME:

"K odchodu mě vede potřeba radikální pracovní změny. Uplynulých šest let v redakci Událostí, komentářů bylo pro mě velmi cenných a inspirativních a sama Česká televize je jedním ze dvou médií, kterým vděčím za to, kde profesně jsem," uvedl Veselovský.

Ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal moderátorovo rozhodnutí respektuje. "Za šest let, kdy v Událostech, komentářích působil, odváděl vysoce profesionální práci a stal se jednou z výrazných tváří kanálu ČT24. Chtěl bych mu za jeho nasazení pro veřejnoprávní zpravodajství poděkovat," řekl Šámal. "V pořadu nadále jako jeden z moderátorů zůstává Lukáš Dolanský a už nyní uvažujeme pro obsazení druhé moderátorské pozice o několika dalších osobnostech kanálu ČT24," dodal.

"Co takhle dodat, že pokud má editor děti, tak je díky novému rytmu neuvidí pět dní v týdnu?" komentoval Veselovský už dříve změny v Událostech, komentářích a odchody editorů na Twitteru.

V televizi končí Veselovský na konci března. Kdo ho nahradí, zatím není jasné. Pořad moderuje spolu s Lukášem Dolanským, který zatím na pozici zůstává.

Skončila i Drtinová

V ČT skončila po rozhovoru se Šámalem i Daniela Drtinová. "Jo, podala jsem to teď (výpověď)," napsala serveru Lidovky.cz Drtinová v sms. Rozhodla se skončit poté, co ČT přišlo se záměrem vysílat pořad Interview Daniely Drtinové pět dní v týdnu místo čtyř. Ve funkci má skončit také dramaturgyně pořadu Lenka Vinšová.

"Z České televize odcházím po více než dvaceti letech, během kterých jsem se podílela na vzniku mnoha důležitých zpravodajských pořadů, včetně Událostí, komentářů nebo Interview. Když mi vedení redakce představilo svůj záměr vysílat Interview Daniely Drtinové ne čtyři, ale pět dní v týdnu, zvážila jsem své časové možnosti a rozhodla se tuto nabídku nepřijmout," sdělila Drtinová v tiskové zprávě.

ČTĚTE TAKÉ:

Šámala odchod Drtinové mrzí. "Chápu nicméně, že takový pracovní závazek, který by zahrnoval přípravu a vysílání pět dní v týdnu, je náročný," uvedl. Interview bude podle něj i nadále výrazným osobnostním pořadem a stejně jako u uvolněné pozice v pořadu Události, komentáře bude kanál ČT24 hledat pro Interview novou tvář mezi zkušenými moderátory uvnitř svého týmu.

Vlna odcházení

Veselovský ohlásil konec v ČT jen pár dní poté, co odchod z Událostí, komentářů oznámil i poslední člen původního týmu Jan Ouředník. Už před tím vlajkový pořad programu ČT24 opustili editoři Jan Rozkošný a Ondřej Kopa. Rozkošný svůj odchod vysvětlil škrty v rozpočtu, kvůli kterým by prý nemohl zaručit kvalitu pořadu.

Nově podle serveru iDnes.cz povede editorský tým bývalá zástupkyně šéfredaktora Mladé fronty Dnes Martina Riebauerová.

, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.