4. května 2015 17:24 Lidovky.cz > Byznys > Média

MS v hokeji láme historické rekordy na ČT sport

Hokejisté na MS v České republice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejisté na MS v České republice | foto: Reuters

 V pátek i v sobotu dosáhla Česká televize 45procentního podílu na trhu. Mistrovství světa v ledním hokeji už od druhého dne láme rekordy ve sledovanosti ČT sport.

Doposud nejsledovanějším utkáním šampionátu byl zápas mezi Českem a Lotyšskem. Už v tuto chvíli překonal ve sledovanosti všechny zápasy z minulého mistrovství světa v běloruském Minsku, v nejexponovanější chvíli si jej totiž nenechalo ujít bezmála 2,5 milionu diváků při podílu na publiku dosahujícím 65 %.

Během sobotního utkání padl dokonce historický rekord ve sledovanosti sportovního kanálu České televize v takzvaném prime-time, hlavním vysílacím čase. Ten doposud drželo hokejové utkání Česko-Slovensko z olympiády v Soči s podílem 30,8 %. Tentokrát se podíl na publiku vyšplhal až na 31,68 %.

Hokeji fandili i ženy, mladí diváci a uživatelé internetu. Zápas Česko-Lotyšsko si pustila každá druhá divačka (přes 54 % share), a dokonce 80 % mladšího publika (15-24 let). Živě se dívalo na hokejové zápasy na internetu až 60 000 lidí.

ČTK, Lidovky.cz