Neděle 9. srpna 2020svátek má Roman 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Murdoch chce vydávat nový bulvární nedělník

Rupert Murdoch | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rupert Murdoch | foto: Reuters

LONDÝN Mediální magnát Rupert Murdoch hodlá velmi brzy začít vydávat nový britský bulvární nedělník Sun on Sunday. Chce tak nahradit list News of the World, který loni skončil kvůli skandálu s odposlechy.

Murdoch o plánech na nový nedělník diskutoval při návštěvě kanceláří svého britského bulvárního listu Sun. Během návštěvy se snažil uklidnit napjatou situaci, která v listu panuje po nedávných zatčeních několika zaměstnanců kvůli údajné korupci.

ČTĚTE TAKÉ:

Murdoch v e-mailu určeném zaměstnancům listu uvedl, že nehodlá chránit reportéry, u kterých se prokáže porušování zákona.

Odposlechová aféra

Aféra propukla v roce 2007, kdy byl za odposlechy hlasových schránek členů královské rodiny odsouzen reportér News of the World Clive Goodman. Vedení Murdochovy společnosti News International tehdy zdůrazňovalo, že šlo o iniciativu jednoho reportéra. Skandál pak zesílil loni začátkem července, kdy se ukázalo, že list News of the World nechal odposlouchávat hlasovou schránku mobilu unesené a později zavražděné dívky Milly Dowlerové. Aféra otřásla politickou a mediální scénou v Británii a vyvolala pobouření, které vedlo k uzavření News of the World.

Dodal však, že pracovníci, kteří byli v souvislosti s vyšetřováním korupce suspendováni, dostanou příležitost k návratu na svá místa. Přislíbil rovněž, že pomůže listu Sun, aby se zotavil z krize. Informovaly o tom agentury AP a Reuters. 

"Naší povinností je rozšířit jeden ze světově nejčtenějších listů a oslovit ještě více lidí než dříve," uvedl Murdoch. Dodal, že hodlá několik týdnů zůstat v Londýně a řešit vzniklou krizi.

Uplácení policistů

Britská policie minulý týden zadržela pět zaměstnanců listu Sun pro podezření z uplácení policistů. Toto vyšetřování korupce běží paralelně s policejním vyšetřováním nezákonných odposlechů, s jejichž pomocí již zrušený Murdochův bulvární list News od the World získával informace.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...