Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Murdochův mediální konglomerát se rozdělí na dvě firmy

Rupert Murdoch | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rupert Murdoch | foto: Reuters

NEW YORK Správní rada společnosti News Corporation amerického miliardáře Ruperta Murdocha v pátek schválila plán rozdělení tohoto mediálního konglomerátu na dvě samostatné firmy. Jedna se bude zabývat vydavatelskými aktivitami a druhá zábavní činností. Plán rozdělení nabude účinnosti 28. června.

Murdochova skupina oznámila plány na rozdělení na dvě veřejně obchodované skupiny loni v létě. Datum, kdy k němu dojde, ale zatím známo nebylo.

Vydavatelská část si ponechá nynější název News Corporation. Zábavní část, která bude větší, ponese název 21st Century Fox. Murdoch bude jejím generálním ředitelem a předsedou správní rady obou společností, napsala agentura AP.

ČTĚTE TAKÉ:

News Corp také uvedla, že akcionáři nynější skupiny dostanou jednu akcii nové vydavatelské společnosti za každé čtyři, které teď vlastní. Akcionáři by měli o rozdělení mediálního impéria hlasovat 11. června.

Podrobnosti o fungování nové News Corp by měly být známy po tiskové konferenci Ruperta Murdocha a generálního ředitele této vydavatelské části Roberta Thomsona 28. května.

Murdochovu firmu v minulých letech poškodil skandál s odposlechy a uplácením ve Velké Británii. Britská policie zatkla v souvislosti s vyšetřováním případu desítky lidí. Skandál rovněž narušil Murdochův plán, aby se jeho nástupcem ve funkci generálního ředitele stal jeho nejmladší syn James. Firma také zrušila převzetí placené televize BSkyB, které mělo být její největší akvizicí v historii.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...