Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Muži provolají o třetinu méně času než ženy. Z ciziny ale telefonují častěji

Telefonování - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Telefonování - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Ženy v Česku provolají o třetinu více času než muži. Ti se tak se svými 201 provolanými minutami měsíčně řadí mezi tu méně hovornou část populace. I v posílání SMS hrají prim ženy, měsíčně jich pošlou 98, zatímco muži napíšou v průměru 76 zpráv. Vyplývá to ze statistik mobilního operátora O2.

Z ciziny ale muži telefonují výrazně častěji než ženy. Během roku provolají celých 70 minut, zatímco ženám stačí 40. Muži mají průměrně 15 komunikačních partnerů, což je o jednoho více než u žen.

Pro 71 procent mladých lidí do 26 let je internet v mobilu naprostou samozřejmostí, kterou dennodenně využívají. Smartphone vlastní 75 procent mladé populace. V datování vedou mladí muži - v průměru zkonzumují 533 MB dat měsíčně, tedy zhruba o 18 procent více než jejich stejně staré protějšky. Jde však o průměrnou spotřebu dat. Zejména mezi mladými, kteří používají LTE zařízení, se najde řada lidí, kteří na mobilu běžně spotřebují i více než pět GB dat za měsíc.

Průměrný objem přenesených dat s rostoucím věkem rychle klesá a rozdíl mezi ženami a muži je mnohem patrnější. Muži spotřebují ve všech starších věkových kategoriích zhruba o polovinu více dat než ženy.

Obě pohlaví využívají vesměs stejné telefony, rozdíl je pouze v pořadí. Ženy jednoznačně preferují Samsung Galaxy Trend Plus, u mužů vede střídmější Nokia C2-01. Tyto telefony ale nepodporují nejrychlejší mobilní internet LTE. Z mobilů, které podporují LTE, to u žen vyhrál Samsung Galaxy S4 mini, kterému šlape na paty Apple iPhone 5S. U mužů je to stejné, jen v obráceném pořadí.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....