Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 26 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

MySpace se dohodl s Facebookem, chce si udržet uživatele

Facebook logo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook logo. | foto: Reprofoto

Kdysi dominantní společnost MySpace se obrátila s prosbou o pomoc na Facebook, svého konkurenta, který ji kdysi její dominantní místo na trhu ukradl. Nyní obě firmy uzavřely dohodu o vzájemné spolupráci, která by měla MySpace pomoci přežít.

Zprávu přinesl server BBC News
Firmy se dohodly, že MySpace povolí ze svých stránek přístup na Facebook a uživatelé budou tedy moci využívat obou sítí zároveň. MySpace se tak řadí mezi více než milion webových stránek, které nechávají své uživatele rozšířit svůj profil do všech koutů webových sítí.

MySpace doplňkem Facebooku
Mike Jones, generální ředitel MySpace uvedl, že tyto služby vnímá jako doplnění služeb k Facebooku. Tato nová funkce je prý příkladem jejich strategie a umožňuje uživatelům užívat si opravdu všech možností sociálních sítí.

Více- prezident Facebooku Dan Rose k dohodě o spolupráci s MySpace řekl, že sdílení informací po celé webové síti je strategie, která má opravdu smysl. Sdílení hudby a zážitků je přece velkou částí našich přátelských vztahů, ať již těch on-line, nebo off-line.

Dodal, že spolupráce s MySpace umožní uživatelům nejen ukázat své oblíbené kapely, celebrity a filmy, ale také snáze a osobněji popsat své zážitky a zkušenosti s nimi.

 Vítězové a poražení
Je tato spolupráce ukázkou, že MySpace uznává nadřazenost Facebooku?

Tržní analytik Augie Ray k tomu řekl, že lidé jsou zvyklí uvažovat o MySpace určitým způsobem a není příliš pravděpodobné, že by jim tímto spojením přibylo více uživatelů. Ale stávajícím uživatelům tím přináší více zábavy a dává jim další důvod na MySpace setrvat.

myspace

Je lepší být s Facebookem, než proti němu
Adam Ostrow ze social media news prohlásil: "Tato dohoda potvrdila, že Facebook skutečně vládne sociálním sítím a MySpace pochopila, že je lepší být s ním, než proti němu.

Server MySpace, vlastněný Rupertem Murdochem, má okolo 130milionů uživatelů, zatímco Facebook asi 500milionů.

A co budoucnost Facebooku?
Podle odborníka na sociální sítě má Facebook 5 let, než začne ztrácet uživatele stejně, jako MySpace či konkurenční server Bebo.

Ani podle dalších odborníků, kteří se sešli na marketingové konferenci v Sydney, nebude trvat Facebook věčně. Jeho zánik jen bude trvat mnohem delší dobu, než tomu bylo u dosavadních sociálních sítí, jako například MySpace.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.