Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva -4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Na CNN viděly reklamu na Prahu miliony lidí. Město nestála ani korunu

Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Praha | foto: Reprofoto

PRAHA Miliony lidí po celém světě viděly tento víkend na televizní stanici CNN International "pozvánku do Prahy". Za tuto reklamu s velkým dosahem ale nemusela Praha platit ani korunu. Televize CNN totiž více než tříminutový šot natočila jako svou reportáž i kvůli výročí sametové revoluce. Ale i tak je šot pozitivně laděný, podbarvený klasickou českou hudbou a vyzdvihuje české hlavní město, jeho pivo i památky. Byť se ve spotu objevují i věci, kterými se Praha zrovna nechlubí.

"Nejde o placenou reklamu, jen prostou lidskou komunikaci. Po emailech jsme se domluvili, štáb CNN přijel do Prahy a spot jsme natočili," řekl serveru Lidovky.cz Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. "Mým cílem bylo zviditelnit naše krásné hlavní město Prahu v celém světě a pokusit se oslovit turisty z celého světa k návštěvě naší země," dodal. Potvrdil také, že k výběru Prahy přispělo 20.výročí sametové revoluce.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ CNN O PRAZE ZDE

Reportáž byla vysílána ve více než 212 zemích celého světa od pátku do neděle, shlédly ji miliony lidí. Češi mohli premiéru vidět v pátek ve 13:00.

Jiné kampaně stály miliony korun

Minulé léto vzbudil pozornost klip pražského magistrátu za osm a půl milionu korun. Spot nechal vyrobit radní Milan Richter, hlavní role hrály modelky Taťána Kuchařová a Petra Němcová. Vysílala ho satelitní stanice TV Fashion, pražské turistice však podle průzkumů nepomohl.

Podívejte se na slovenskou verzi oficiální magistrátní reklamy na Prahu:


Letos radní Milan Richter oznámil, že přijde "masivní reklamní kampaň, která tu ještě nebyla." Metropoli ve světě propagoval kromě webu i zmiňovaný spot s modelkami Němcovou a Kuchařovou. Kampaň stála podle Richtera zhruba padesát milionů korun, stejnou částku hodlá pražský magistrát investovat i v roce 2010. Milan Richter serveru Lidovky.cz řekl, že o víkendové reportáži na CNN nic neví.

Televize CNN už několikrát reklamní spoty na Prahu nebo Českou republiku vysílala, vždy však stály miliony korun. V roce 2006 se na financování s hlavním městem podílely ČSA (reklama stála 6 milionů korun), rok předtím zaplatila agentura CzechTourism 11 milionů korun.

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...