Sobota 27. února 2021svátek má Alexandr 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Na Facebooku jsou už dva miliony Čechů, za půl roku se přidal milion

Facebook - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Počet registrovaných uživatelů sítě Facebook z Česka v těchto dnech překročil dva miliony. Za půl roku se tak zdvojnásobil. Vyplývá to z údajů, které Facebook uvádí pro zadavatele inzerce.

Počet unikátních návštěvníků Facebook neuvádí. Podle internetového odborníka Daniela Dočekala, který se odkázal na statistiky Google, by se počet návštěvníků mohl pohybovat kolem 3,2 milionu lidí.

"Pokud použijete listopadové výsledky NetMonitoru, tak by Facebook byl někde v pozici trojky českého internetu v měsíčních číslech. Ohrožoval by tak iDnes.cz a Novinky.cz a velmi brzy i Centrum.cz," uvedl na serveru Lupa.cz.

Podle sdělení Facebooku z minulého týdne Češi na stránkách stráví v průměru 27 minut. Téměř 60 procent uživatelů se na něj přihlásí každý den, 84 procent jednou týdně. Deset procent lidí se na Facebook dívá i přes mobilní telefon.

Novinkou pro české uživatele Facebooku má být možnost umisťování reklamy. Firmy budou moci inzerovat například pomocí prémiové pozice na hlavní stránce. Další možností je videoreklama nebo dotazníky mezi uživateli.

Facebook se zaměřuje na reklamu úzce spjatou s uživateli. Sami se totiž rozhodují, zda a s jakou značkou budou komunikovat. Založen byl v roce 2004 a stal se čtvrtým největším serverem na světě, měsíčně se na něj podívá 340 milionů lidí. Ještě na podzim roku 2008 měl Facebook v Česku kolem 150.000 registrovaných uživatelů.

,

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Tudy ne, přátelé! Příběh dvou turbínových lokomotiv Škoda byl plný řevu a ohně

Turbínová lokomotiva Škoda typ 1 TLo (označení lokomotivní řady ČSD podle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lokomotivy se spalovací turbínou se v padesátých letech zdály být docela dobrý nápad. I v plzeňské Škodovce jeden typ...