17. srpna 2009 9:57 Lidovky.cz > Byznys > Média

Na ředitele rozhlasu bude kandidovat i Jan Zilvar, exšéf rádií Hey či Country

Jan Zilvar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Zilvar | foto: archiv LN

PRAHA Prozatímní šéf Českého rozhlasu Richard Medek bude mít v tendru o místo řádného generálního ředitele minimálně jednoho soupeře. Do výběrového řízení se chce přihlásit i Jan Zilvar, který v minulosti řídil několik komerčních rádií.

"Dnes si jdu požádat o lustrační osvědčení a jednatřicátého předložím projekt," potvrdil LN Zilvar. Přihlášky do výběrového řízení lze podávat právě do konce srpna, nástupce odvolaného ředitele Václava Kasíka chce rozhlasová rada zvolit koncem září.

"Český rozhlas je personálně přebujelá instituce s nepřehledným způsobem řízení a nepřehlednou nabídkou," míní Jan Zilvar.

Ve svém kandidátském projektu se proto chce, jak řekl LN, zaměřit hlavně na následující čtyři témata - efektivitu nákladů, revizi kmitočtového spektra frekvencí veřejnoprávního rádia, zpřehlednění a zjednodušení programové skladby jednotlivých okruhů rozhlasu, podobně jako to mají srovnatelné instituce v Německu či Rakousku.

Plánuje také pracovat s programem regionálních studií rozhlasu, aby - jak říká - byla skutečnými regionálními médii, aby "svébytně působila v každém regionu".

Letos čtyřiačtyřicetiletý Jan Zilvar pracoval v letech 1993 - 1998 v pražském rádiu Bonton, nejdřív jako moderátor, od roku 1995 je řídil. Následně manažersky působil v jihočeských stanicích Radio Faktor, Radio Faktor 2 a Eldorádio. V letech 2001 - 2006 byl ředitelem Country rádia, do roku 2007 pak šéfoval česko-slovenské síti rádií Hey.

Poslední dva roky se věnuje PR a marketingu, momentálně působí v agentuře Key Production.

Do února také externě spolupracoval s Českým rozhlasem, na analyticko-publicistické stanici ČRo6 moderoval týdeník Zaostřeno na média. Spolupráci podle Zilvarových slov skončila z iniciativy právě bývalého ředitele Kasíka.