Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Na ředitele rozhlasu bude kandidovat i Jan Zilvar, exšéf rádií Hey či Country

Jan Zilvar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Zilvar | foto: archiv LN

PRAHA Prozatímní šéf Českého rozhlasu Richard Medek bude mít v tendru o místo řádného generálního ředitele minimálně jednoho soupeře. Do výběrového řízení se chce přihlásit i Jan Zilvar, který v minulosti řídil několik komerčních rádií.

"Dnes si jdu požádat o lustrační osvědčení a jednatřicátého předložím projekt," potvrdil LN Zilvar. Přihlášky do výběrového řízení lze podávat právě do konce srpna, nástupce odvolaného ředitele Václava Kasíka chce rozhlasová rada zvolit koncem září.

"Český rozhlas je personálně přebujelá instituce s nepřehledným způsobem řízení a nepřehlednou nabídkou," míní Jan Zilvar.

Ve svém kandidátském projektu se proto chce, jak řekl LN, zaměřit hlavně na následující čtyři témata - efektivitu nákladů, revizi kmitočtového spektra frekvencí veřejnoprávního rádia, zpřehlednění a zjednodušení programové skladby jednotlivých okruhů rozhlasu, podobně jako to mají srovnatelné instituce v Německu či Rakousku.

Plánuje také pracovat s programem regionálních studií rozhlasu, aby - jak říká - byla skutečnými regionálními médii, aby "svébytně působila v každém regionu".

Letos čtyřiačtyřicetiletý Jan Zilvar pracoval v letech 1993 - 1998 v pražském rádiu Bonton, nejdřív jako moderátor, od roku 1995 je řídil. Následně manažersky působil v jihočeských stanicích Radio Faktor, Radio Faktor 2 a Eldorádio. V letech 2001 - 2006 byl ředitelem Country rádia, do roku 2007 pak šéfoval česko-slovenské síti rádií Hey.

Poslední dva roky se věnuje PR a marketingu, momentálně působí v agentuře Key Production.

Do února také externě spolupracoval s Českým rozhlasem, na analyticko-publicistické stanici ČRo6 moderoval týdeník Zaostřeno na média. Spolupráci podle Zilvarových slov skončila z iniciativy právě bývalého ředitele Kasíka.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?

Najdete na Lidovky.cz