Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Na ruské státní televizi budu nezávislý, tvrdí Larry King

Larry King | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Larry King | foto: Reuters

MOSKVA Americký televizní moderátor Larry King tvrdí, že na ruské státní televizi Russia Today zůstane nezávislý. Televize v angličtině šíří pohled Moskvy na dění ve světě a legendární moderátor v ní teď bude mít svou talkshow. Russia Today si ale podle Kinga nekoupila jeho, ale jen vysílací práva na jeho show, podobně jako jiné stanice ve světě, ovšem bez práva do pořadů jakkoli zasahovat. Napsal to server BBC s odvoláním na Kingovo vyjádření na jedné z komunitních sítí.

Devětasedmdesátiletý King dlouhá léta vedl populární talkshow na televizní stanici CNN. Z ní odešel v prosinci 2010 a své pořady vysílá přes internetové kanály Hulu a Ora TV. Tento týden se objevily zprávy, že se stane tváří Russia Today, pro kterou prý bude "exkluzivně" pořádat politické debaty hned ve dvou talkshow.

"Kanál si koupil licenci na mou show, kterou bude vysílat po večerech od 3. června. Můj pořad vytváří a bude vytvářet Ora TV, jímž jsem spolumajitelem, a budu klást své vlastní otázky," napsal King. Dodal, že práva na jeho programy si koupily televizní stanice i v jiných zemích než v Rusku.

Hlavní proud světových médií

Russia Today se stylizuje do role stanice, která nekráčí s "hlavním proudem" světových médií. Stanice je financována z ruského státního rozpočtu, vysílá v angličtině, španělštině a v arabštině. Prostor na její obrazovce svého času dostal i zakladatel skandálního webu Wikileaks Julian Assange, který se skrývá před vydáním do Švédska na půdě velvyslanectví Ekvádoru ve Velké Británii.

King je ve svém oboru legendou, v televizní a rozhlasové publicistice působí bezmála šest desetiletí a za tu dobu natočil na 50 000 rozhovorů, včetně se všemi americkými prezidenty od dob Richarda Nixona.

Vladimir Putin na vrcholné schůzce mezi EU a Ruskem, která se koná v Bruselu.

V CNN, kde působil čtvrt století, King několikrát zpovídal i ruského prezidenta Vladimira Putina. Do paměti diváků se zapsalo hlavně první interview v roce 2000, kdy Putin na otázku, co se stalo s jadernou ponorkou Kursk, lakonicky odvětil: "Potopila se." Nicméně v předloňském rozhovoru pro Russia Today se moderátor svěřil, že se mu Putin "velice líbil" a že - kdyby se narodil v USA - "stal by se úspěšným americkým politikem".

Premium

ANALÝZA: Ekonomika se hroutí, lidé chudnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus je jen posledním článkem v řetězu. Od finanční krize totiž centrální banky umetají trhům cestičku a iluze...

Premium

Šéf BIS: V akci zemřelo několik našich důstojníků, znal jsem je osobně

Michal Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Co ho zlákalo ke službě u zpravodajců? Proč dostal cenu George Teneta v CIA? A jaká jsou současná rizika v oblasti...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?