1. prosince 2013 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Město Lipník si mohou turisté projít s mobilním průvodcem

Mobilní telefon. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

LIPNÍK NAD BEČVOU Návštěvníci Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se mohou ode dneška projít po památkách města s mobilním průvodcem. Bezplatnou mobilní aplikaci spustilo místní informační centrum. Turistům by měla plně nahradit klasické tištěné turistické průvodce. Podobným způsobem se mohou vydat například lidé po Šumpersku a Jesenicku po stopách filmového hrdiny Aloise Nebela.

"Zájemci si mohou českou verzi stáhnout přímo z webových stránek turistického informačního centra, takže mohou mít tuto aplikaci ve svém mobilním telefonu již před příjezdem do města nebo si ji nahrát přímo v infocentru prostřednictvím wi-fi připojení," řekla Jana Březovská z lipnického infocentra.

Podrobné informace

Mobilní průvodce je určen pro chytré telefony s operačním systémem Android nebo iOS. Návštěvníkům představí nejen zajímavá místa, památky a turistické cíle v okolí, ale nabídne i ubytovací a stravovací možnosti v Lipníku nad Bečvou. "Nechybí ani podrobná mapa a fotogalerie. Turistům tak neunikne žádná zajímavost ani v době, kdy je zavřené turistické informační centrum," doplnila Březovská.

ČTĚTE TAKÉ:

Podobnou novinku využívají od poloviny roku turisté v Jeseníkách. Nová aplikace v chytrých telefonech provází fanoušky filmu Alois Nebel po 11 lokalitách. Společnost jim ve sluchátkách dělá sám slavný výpravčí, kterého ve snímku Tomáše Luňáka ztvárnil Miroslav Krobot. Podle odborníků novinka využívá všechny aktuální marketingové trendy. Aplikace pracuje s filmovým příběhem, využívá mobilní technologie a navíc zahrnuje prvky na bázi rozšířené reality a geocachingu.

Lidovky.cz, ČTK