Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
22. června 2011 13:47 Lidovky.cz > Byznys > Média

Nejlepší čtení na léto: 101 pohnutých osudů

Lidové noviny vydaly další tematický magazín, tentokrát 101 POHNUTÝCH OSUDŮ. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidové noviny vydaly další tematický magazín, tentokrát 101 POHNUTÝCH OSUDŮ. | foto: Lidové noviny

PRAHA Ve speciální edici Lidových novin pod názvem 101 vychází další z tematicky zaměřených magazínů. Na 132 stránkách 101 POHNUTÝCH OSUDŮ naleznou čtenáři unikátní soubor známých i neznámých příběhů českých osobností posledního století.

Ačkoli je v podtitulu číslovka 101, pohnutých osudů je na stránkách speciálu mnohem více. Příběhy slavných totiž vypráví jejich rodina, nejbližší přátelé, kolegové z práce, kteří se museli s nepřízní osudu hlavních hrdinů také vyrovnávat. 

Jsou mezi nimi olympijští šampioni, političtí vězni, mistři světa i hrdinové druhé světové války, herci, zpěváci, režiséři, politici. Známí i neznámí, oslavovaní i zapomenutí. Baarová, Dlouhý, Holý, Zátopek, Kopecký, Fialová, Potměšil, Langerová, Dostál, Kaplický a další a další. 101 českých osobností, jejichž životní příběh stojí za přečtení.

Autoři Lidových novin ale také zmapovali životy lidí, kteří se načas dostali svým pohnutým osudem na titulní strany novin, ale později někdy samovolně a ně­kdy z vlastní vůle opět z očí veřejnosti zmizeli.

Tematicky je magazín rozdělen do šesti základních okruhů Lidské strasti, Pod stínem nacismu, Osudové okamžiky, Život v komunismu, Špatné začátky a Nemocem navzdory, dle úskalí, kterým museli jednotliví aktéři příběhů čelit.

"Jedinečnost souboru dodávají také autoři jednotlivých příběhů, kterými jsou přední osobnosti české žurnalistiky jako Jiří Peňás, Stanislav Motl, Jan Rejžek, Jiří Jakoubek, Marta Švagrová, Václav Cibula, Jana Machalická, Martin Zvě­řina, Daniel Kaiser a další spolupracovníci či kmenoví autoři Lidových novin," přiblížil Dalibor Balšínek, výkonný ředitel LN.

KOUPIT LZE NA STÁNCÍCH I PŘES SMS

Speciál LN bude možné zakoupit nejen ve volném prodeji od 23. června, ale i pomocí SMS ve tvaru:

LN 101OSB JMENO PRIJMENI ULICE CISLO PSC MĚSTO
(vzor: LN 101OSB jan novak jindrisska 16 110 00 praha 1)

SMS zasílejte na telefonní číslo 902 11 60.
Cena SMS je 60 Kč včetně DPH.

Službu technicky provozuje ATS, infolinka 776 999 199 (po–pá 9.00–16.00), www.platmobilem.cz

Řada Lidových novin s podtitulem 101 je speciálním vydáním tematicky zaměřených magazínů, prvním z těchto speciálů bylo v roce 2010 letních 101 nejkrásnějších výletů, na které navázalo 101 nejkrásnějších zimních výletů, celý rok 2010 pak zmapoval speciál 101 událostí LN (ročenka Lidových novin). V letošním roce Lidové noviny vydaly další výletní speciál pod názvem 101 nejkrásnějších hradů a zámků. Do konce roku jsou plánovány další dva tematické magazíny.

Lidové noviny
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

TIPY: Dárky pro malé princezny, které zaručeně potěší
TIPY: Dárky pro malé princezny, které zaručeně potěší

Nemáte ještě nakoupené všechny vánoční dárečky? Pokud zrovna vybíráte pro slečny, jistě uvítáte inspiraci.