Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nejlepšího mluvčího mají pražští hasiči a pojišťovna Allianz, PR tým roku Letiště Praha

PR tým Letiště Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy PR tým Letiště Praha | foto: PRklub.cz

PRAHA Nejlepším tiskovým mluvčím ve veřejném sektoru se letos stal Martin Kavka, který v médiích vystupuje za pražské hasiče. V soukromém sektoru pak uspěl Václav Bálek z pojišťovny Allianz. Titul PR tým roku získalo Letiště Praha. Ocenění ve čtvrtek v Praze vyhlásila profesní organizace PR klub, která soutěž Mluvčí roku uspořádala.

O vítězích rozhodla porota soutěže složená z více než dvou desítek odborníků na komunikaci s veřejností a novinářů. Zatímco loni, kdy uspěla mluvčí Plzeňského Prazdroje Jitka Němečková, udělovala jenom jednu cenu pro mluvčího roku, letos hodnotila kandidáty ve třech kategoriích. V každé z nich pak porota volila mezi třemi finalisty, kteří vzešli z pěti kandidátů s největším počtem nominací.

Václav Bálek, mluvčíspolečnosti Allianz
Martin Kavka, mluvčí Hasičů Praha

Ve veřejném sektoru se na stříbrné příčce umístila mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová, bronz si odnesl Jan Rýdl, který mluví za Ředitelství silnic a dálnic. V soukromém sektoru získala druhé místo Patricie Šedivá ze společnosti Alza, třetí byla Gabriela Bechyňská ze společnosti Mondelez. Do finále o titul PR týmu roku se do trojky nejlepších dostal Český statistický úřad, který si odnesl stříbro, a bronzová Česká spořitelna.

„Mluvčí neslouží jen k předávání informací. Jsou to profesionálové v oblasti PR a komunikace, kteří přímo vytváří veřejnou image jednotlivců, firem či institucí. Připravují a vedou strategickou komunikaci a podobně jako šachisté by měli mít připraveno několik tahů dopředu. Soutěž Mluvčí roku vyzdvihuje ty nejlepší a věřím, že je pro všechny v oboru inspirací,“ uvedl předseda sekce mluvčích PR klubu Martin Opatrný. Celkem letos do soutěže přišlo 138 nominací, které podali experti z PR a novináři.

PR Klub sdružuje experty na komunikaci z řad ředitelů komunikace, tiskových mluvčí, PR manažerů a konzultantů. Loni obnovená soutěž Mluvčí roku navázala na tradiční ocenění Tiskový mluvčí roku, které Český klub mluvčích společně s Komorou Public Relations udělovaly v letech 2003 až 2011.

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...