Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nejsledovanější videa má Stream, tvrdí nová zpráva

Internet Explorer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Internet Explorer | foto: Shutterstock

Nejvíc lidí sleduje videa na serveru Stream.cz, nejvíc času uživatelé průměrně stráví hraním flashových her společnosti Geewa. Vyplývá to z prvních veřejných dat návštěvnosti tzv. multimediálního obsahu na internetu, tedy sledovanosti streamovaného videa a konzumace flashových her. Data zveřejnilo Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR. Spuštění kontinuálního měření videostreamingu je prvním krokem k porovnání výkonu internetových médií a televizních stanic.

V prvních veřejných datech figurují média Stream.cz, iDnes.cz, Nova.cz, Česká televize a Geewa.cz. Součástí měření je také server Novinky.cz, za který však budou data z důvodu přechodu na novou technologii vysílání videa dostupná od září tohoto roku.

Sledování videí na internetu, duben 2010
 

Měsíc duben 2010

 

Počet reálných uživatelů

 

Unikátní přehrané materiály

 

Průměrný čas strávený uživatelem s materiály

v hodinách

 Stream  

1 424 634

 

145 373

 

01:21:37

 Nova  

913 368

 

32 019

 

02:46:53

 iDnes  

515 725

 

8 339

 

00:09:30

 Česká televize  

490 108

 

47 401

 

03:08:10

 Geewa  

387 816

 

4 020

 

09:13:26

Stream v dubnu navštívilo 1,42 milionu uživatelů, kteří na něm průměrně během měsíce strávili jednu hodinu a 21 minut. Server Novy navštívilo 913 400 uživatelů a vydrželi na něm průměrně dvě hodiny a 47 minut. Následuje iDnes s 515 700 uživatelů a průměrnou dobou devět a půl minuty. Na čtvrtém místě skončila Česká televize se 490 100 uživateli a průměrně strávenou dobou tři hodiny a osm minut. Herní portál Geewa pak navštívilo 387 800 uživatelů, hrajících v průměru devět hodin a 13 minut.

Poměrně dlouhá doba sledovanosti České televize a Novy může být dána tím, že řada uživatelů internetu se naučila sledovat na webu večerní televizní zprávy. Grafy ukazující návštěvnost během dne totiž právě v této době zaznamenávají u Novy a České televize svůj vrchol. To odpovídá i nedávné studii mediálního zastupitelství At Media, podle něhož diváci od televizního programu neodcházejí, ale více než dříve jej sledují na internetu.

Dále čtěte

Televize a internet? Podporují se navzájem

Spuštění kontinuálního měření videostreamingu, který je součástí projektuměření návštěvnosti internetu NetMonitor, je prvním krokem k porovnání výkonu internetových médií a televizních stanic. Podle Pavla Ševery, projektového manažera SPIR, se tak potvrzuje trend prolínání dvou různých technologických platforem, které mohou poskytovat téměř identický obsah. "Česká republika je takovým inkubátorem nových projektů v oblasti měření internetu," vysvětluje Pavel Ševera. O tom svědčí i fakt, že český internetový trh je jeden z prvních v Evropě, kde byly oficiální údaje zveřejněny.

Monitoring videostreamingu je součástí projektu měření návštěvnosti internetu NetMonitor.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...