Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
8. ledna 2018 10:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Nejsledovanějším kanálem byla loni Nova s pětinovým podílem

Logo TV Nova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo TV Nova | foto: nova.cz / press

PRAHA Nejsledovanějším televizním kanálem byla loni Nova, která v divácké skupině nad 15 let dosáhla podílu téměř 21 procent. Následuje ČT1 s 15 procenty a třetí Prima získala téměř 13 procent. Stejné pořadí bylo i v ostatních diváckých skupinách. Vyplývá to z měření ATO - Nielsen Admosphere.

Největší podíl v loňském roce získala skupina Nova, do které vedle kanálu Nova patří Nova Cinema, Nova Action, Nova 2 a Nova Gold. Celkově její podíl meziročně vzrostl o 1,7 procentního bodu na 30,5 procenta. V hlavním vysílacím čase pak měla Nova Group přes 34 procent.

Veřejnoprávní Česká televize získala v souhrnu za kanály ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport a ČT D/art 29,2 procenta, což znamená ztrátu 1,7 bodu. V hlavním vysílacím čase měly programy ČT 27,8 procenta. Třetí FTV Prima stagnovala na celodenních 21 procentech. Čtvrtý Barrandov dosáhl téměř devíti procent a polepšil si o více než jeden procentní bod.

Nejsledovanějším pořadem loňského roku byla pohádka Anděl páně 2 na ČT1, kterou si na Štědrý den pustilo 3,2 milionu lidí, následuje další pohádka Nejlepší přítel na stejném kanále o den později s více než 2,4 milionu diváků. Třetí příčku obsadil první díl Anděla páně na ČT1 23. prosince s téměř 2,4 milionu diváků. Přes dva miliony diváků se dostal ještě závěrečný díl druhé řady seriálu Policie Modrava na Nově z 15. října.

Mezi 50 nejsledovanějšími pořady loňského roku v kategorii 15+ jsou ve 30 případech Televizní noviny na TV Nova. Jiná zpravodajská relace se do žebříčku nedostala.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.