Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nejsledovanějším kanálem byla loni Nova s pětinovým podílem

Logo TV Nova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo TV Nova | foto: nova.cz / press

PRAHA Nejsledovanějším televizním kanálem byla loni Nova, která v divácké skupině nad 15 let dosáhla podílu téměř 21 procent. Následuje ČT1 s 15 procenty a třetí Prima získala téměř 13 procent. Stejné pořadí bylo i v ostatních diváckých skupinách. Vyplývá to z měření ATO - Nielsen Admosphere.

Největší podíl v loňském roce získala skupina Nova, do které vedle kanálu Nova patří Nova Cinema, Nova Action, Nova 2 a Nova Gold. Celkově její podíl meziročně vzrostl o 1,7 procentního bodu na 30,5 procenta. V hlavním vysílacím čase pak měla Nova Group přes 34 procent.

Veřejnoprávní Česká televize získala v souhrnu za kanály ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport a ČT D/art 29,2 procenta, což znamená ztrátu 1,7 bodu. V hlavním vysílacím čase měly programy ČT 27,8 procenta. Třetí FTV Prima stagnovala na celodenních 21 procentech. Čtvrtý Barrandov dosáhl téměř devíti procent a polepšil si o více než jeden procentní bod.

Nejsledovanějším pořadem loňského roku byla pohádka Anděl páně 2 na ČT1, kterou si na Štědrý den pustilo 3,2 milionu lidí, následuje další pohádka Nejlepší přítel na stejném kanále o den později s více než 2,4 milionu diváků. Třetí příčku obsadil první díl Anděla páně na ČT1 23. prosince s téměř 2,4 milionu diváků. Přes dva miliony diváků se dostal ještě závěrečný díl druhé řady seriálu Policie Modrava na Nově z 15. října.

Mezi 50 nejsledovanějšími pořady loňského roku v kategorii 15+ jsou ve 30 případech Televizní noviny na TV Nova. Jiná zpravodajská relace se do žebříčku nedostala.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!