5. června 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Nejvěrnější jsou svému žánru fanoušci heavy metalu, zjistil průzkum

Fanoušci metalu v typicky černých barvách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci metalu v typicky černých barvách. | foto: MAFRA: Martin Veselý

Fanoušci heavy metalu jsou svému žánru nejvěrnější. Zjistil to průzkum hudební služby Spotify. Vyznavači tvrdé hudby dokonce překonali pop, folk či country.

Na světě je mnoho hudebních žánrů s výjimečnými písničkami, není tak divu, že posluchači sem tam „změní“ vkus. Po čase se však někteří pravověrní vracejí ke svému nejoblíbenějšímu žánru.

Jaká skupina je tedy nejvěrnější? Jsou to milovníci drsných tónů, řínčení bubnů a libozvučných elektrických kytar - fanoušci žánru heavy metal. Ti dokonce v loajalitě výrazně překonali i vyznavače popu.

Království švédské

„Dalo by se říct, že kytarově orientované žánry generují věrnější fanoušky,“ píše se v tiskové zprávě služby Spotify. Za heavy metalem a popem se tak umístil třeba folk, country a rock.

Není to však o lepší hudbě. „Nemůžeme říct, že metal je lepší než třeba jazz (fanoušci metalu by nesouhlasili). Průzkum jen zjistil, že vyznavači heavy metalu jsou ve skutečnosti nejvíc hardcore a nejloajálnější svému žánru,“ upozorňují výzkumníci.

Heavy metal se ve většině zemí umisťuje mezi pěti nejoblíbenějšími hudebními žánry. Například ve Švédsku dokonce žebříčkům suverénně kraluje.

jzlJakub Zelenka