Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Největší slevové servery v Česku se spojí

Nakupování po internetu, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování po internetu, ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Největší tuzemský hráč na trhu hromadných slev Slevomat.cz vstupuje do druhého největšího serveru Zapakatel.cz, v němž po čtyřměsíčním vyjednávání kupuje jednapadesátiprocentní podíl.

Největší tuzemský hráč na trhu hromadných slev Slevomat.cz vstupuje do druhého největšího serveru Zapakatel.cz, v němž po čtyřměsíčním vyjednávání kupuje jednapadesátiprocentní podíl. Obě značky budou fungovat i nadále odděleně, spolupracovat budou například v marketingu. Uvedly to Hospodářské noviny. Hodnota transakce není podle listu známa. 

SLEVOVÉ SERVERY

Slevových serverů je na českém trhu asi 240, což je více než ve Spojených státech. Ze statistik agregátora slevových nabídek Skrz.cz vyplývá, že Češi už koupili u různých "slevomatů" slevové kupony za 1,2 miliardy korun. Vzor všech podobných serverů americký Groupon se chystá vstoupit na burzu, slibuje si tak získat až miliardu dolarů.

Slevomat.cz má také 35procentní podíl ve Vykupto.cz. Servery spadající do "impéria" Slevomatu tak budou mít v obratu nadpoloviční podíl na trhu.

Podle zdrojů deníku je nákup podílu v Zapakatel.cz poslední. Cílem Slevomatu, jak se podle Hospodářských novin již dříve vyjadřoval jeho zakladatel a šéf Tomáš Čupr, je nakonec jeho prodej ideálně do rukou světového lídra v oboru hromadného nakupování Grouponu.

Transakce také posílí pozici jablonecké internetové společnosti Miton. Firma je totiž spolumajitelem Slevomatu, ve kterém loni po pár dnech existence serveru koupila 49procentní podíl.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....