Pondělí 6. července 2020Den upálení mistra Jana Husa 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nejvíce času tráví u televize mladiství. Zajímá je hudba a drby

Sledování televize - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sledování televize - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Jaká je česká mládež? A jak tráví volný čas? Je závislá na televizi, hudbě, internetu a přitahují ji exkluzivní a nedostupné věci.

„Mezi zájmy mladých lidí dominuje sledování televize a hudebních pořadů. Bylo až překvapující, kolik lidí ve věku od 16 do 24 let sleduje například seriál Ordinace v růžové zahradě či reality show na MTV. Devadesát procent dotázaných ví, co se v těchto seriálech průběžně děje a ví, co za program nabízí lifestylová stanice typu MTV,“ komentovala výsledky průzkumu ředitelka společnosti Axocom Erika Luzsicza.

ČTĚTE TAKÉ:

A co teenagery zajímá nejvíce? Kromě hudby a seriálů jsou to exkluzivní a nedostupné věci. Patří mezi ně například zákulisní denní ze showbyznysu, dívky pak lákají módní přehlídky a s nimi spojené drahé a luxusní značky. Zároveň se všichni shodují, že se chtějí účastnit velkých a masových koncertů a akcí, zejména těch, které jsou v Česku nedostupné. Příkladem budiž festival Tomorrowland pořádaný v Belgii, kde vstupenky bývají vyprodány i za jednu vteřinu.

O této akci ví téměř všichni čeští teenageři a právě výlučnost dostat se na místo dění je láká. I to je jeden z důvodů, proč mladí tolik sledují televizi a internet. Na hudebních kanálech typu MTV hledají pořady a zprávy z dění, kterého se sami nemohou účastnit.
Kolik hodin denně stráví u televize? „Více než polovina dotázaných sleduje televizi či dění na internetu v průměru dvě až čtyři hodiny denně. Nejčastěji mají puštěnou televizi jako kulisu, tedy jak při práci, tak mnohdy i při brouzdání na internetu či dokonce učení,“ doplnila Luzsicza.

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!
Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!

Pro 30 z vás jsme si připravili 6 různých druhů příkrmů HiPP v BIO kvalitě. Těšit se můžete na masová i čistě zeleninová jídla.