22. července 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Nejznámější ruští blogeři? Medveděv, po něm Putin

Vladim Putin a Dmitrij Medveděv v průvodu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladim Putin a Dmitrij Medveděv v průvodu | foto: Reuters

MOSKVA Ruský prezident Vladimir Putin a premiér Dmitrij Medveděv jsou mimo jiné i "nejznámější ruští blogeři", alespoň podle průzkumu státní agentury VCIOM. Putin si sice žádný internetový deníček nevede, ale i tak jeho blog "zná" osm procent dotázaných Rusů, zřejmě zmatených oficiálními stránkami hlavy státu.

O generaci mladší Medveděv, který zavedl módu na blogy v ruské elitě, je podle průzkumu jako bloger desetkrát populárnější než opoziční předák Alexej Navalnyj, který se proslavil právě psaním blogu o korupci ve státních firmách.

ČTĚTE TAKÉ:

O premiérově blogu nicméně věděl každý pátý dotázaný, o Navalného prý jen každý padesátý. A tak na žebříčku popularity blogerů podle VCIOM obsadil premiér první příčku, prezident tentokráte druhou.

Výraz "bloger" slyšelo sedm z deseti oslovených Rusů, skoro třetina dotázaných však neznala jeho význam. Čtvrtina slyšela toto slovo vůbec poprvé.

Lidovky.cz, ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.