30. listopadu 2017 9:15 Lidovky.cz > Byznys > Média

Německá verze časopisu Charlie Hebdo pro nezájem čtenářů končí

Německá kancléřka Angela Merkelová na titulní stránce německé verze časopisu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá kancléřka Angela Merkelová na titulní stránce německé verze časopisu... | foto: Charlie Hebdo

BERLÍN Kvůli nedostatečnému zájmu čtenářů přestane vycházet německá verze francouzského satirického satirického časopisu Charlie Hebdo. Informovala o tom agentura DPA. Týdeník, který obsahoval originální tvorbu i materiály přeložené z francouzštiny, vycházel v Německu od loňského prosince.

Poslední vydání německé verze časopisu se na stáncích objevuje ve čtvrtek. „Nebylo pro nás lehké vás pochopit, stejně jako určitě nebylo lehké pro vás pochopit nás,“ napsali německým čtenářům ve společném článku francouzský šéfredaktor Gérard Biard a jeho německá kolegyně, která působila pod pseudonymem Minka Schneiderová.

Podle agentury AFP by musela německá verze časopisu získat 10 tisíc pravidelných odběratelů, aby se vyplatilo ji vydávat. Kolik lidí si ve skutečnosti německý Charlie Hebdo každý měsíc kupovalo, redakce nezveřejnila.

Německé vydání francouzského časopisu Charlie Hebdo se na stáncích objevilo poprvé teprve loni 1. prosince. Počáteční náklad činil 200 tisíc kusů. Na titulní straně si karikaturista tehdy tropil posměch z kancléřky Angely Merkelové v souvislosti s aférou německé automobilky Volkswagen.

Také poslední vydání má na titulní straně kancléřku. Merkelová prchá před oživlým časopisem Charlie Hebdo. „Obtěžována jeden rok,“ píše se u obrázku. „To stačí,“ říká kancléřčina karikatura.

Charlie Hebdo se zaměřuje na kousavou a často provokativní satiru, zesměšňuje bez rozdílu politické i náboženské představitele. Symbolem svobody slova se stal časopis v lednu 2015 poté, co do pařížské redakce pronikli dva islamisté a zabili 11 lidí včetně několika karikaturistů. Před redakcí zabili ještě policistu. Vadily jim vtipy o Mohamedovi, které Charlie Hebdo publikoval.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!