17. září 2015 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Nemluvte Czenglish! Lidové noviny spouští velký kurz angličtiny – se Sherlockem

Angličtina v LN | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angličtina v LN | foto: Lidové noviny

Velký kurz Angličtina od A do Z startuje 18. září v Lidových novinách. Bude v vycházet denně po dobu šesti týdnů. V celkem 35 lekcích získají čtenáři ucelený přehled anglické gramatiky i konverzace. Součástí každé lekce jsou také povídky Arthura Conana Doyla „Skandál v Čechách“ a „Pět pomerančových jadérek“. Povídky byly adaptovány speciálně pro LN britským pedagogem Karlem J. Praterem.

Hned první den čtenáři dostanou užitečnou příručku 300 slov a frází pro komunikaci v práci a mapu regionálních rozdílů v angličtině. Bude následovat 35 lekcí, které se věnují běžným komunikačním situacím, základním gramatickým jevům, nejčastějším chybám českých mluvčích (tzv. Czenglish) a rozdílům mezi britskou a americkou angličtinou.

Na závěr kurzu si budou moci čtenáři Lidových novin prověřit své nové znalosti ve velkém závěrečném testu.

„Velká odezva našich edukačních projektů nás velmi těší,“ říká Veselin Vačkov, ředitel redakce LN a dodává: „Věřím, že i kurs angličtiny vyvolá podobný čtenářský zájem jako kurz Čeština nově, seriál o druhé světové války, nebo právní seriály o Zákoníku práce a Občanském zákoníku.“

Angličtina v LN
Angličtina v LN


Najdete na Lidovky.cz