6. prosince 2018 12:29 Lidovky.cz > Byznys > Média

100 milionů dolarů za 20 let starý seriál. Netflix si prodloužil licenci na vysílání Přátel

Seriál Přátelé | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seriál Přátelé | foto: Reprofoto

Společnost Netflix bude nejméně další rok vysílat kultovní seriál Přátelé. Vlastníkovi pořadu Warned Media za licenci zaplatí okolo 100 milionů dolarů. Vyplývá to z výpovědí dvou osob úzce seznámených s dohodou. Netflix ani Warner Media se k dohodě odmítli vyjádřit. Informoval o tom deník The New York Times.

Oproti stavu z předešlých let, kdy společnost Warner Media prodala Netflixu roční vysílací licenci za 30 milionů dolarů, se jedná o veliký skok. Podle The New York Times za ním stojí rostoucí poptávka diváků po online vysílání seriálů a filmů.

Pro Netflix je důležité rozšiřovat základnu svých odběratelů, proto neváhá platit za vysílací licence i vysoké sumy. V současné době má Netflix jen v USA 57 milionů odběratelů a 130 milionů celosvětově.

Seriál Přátelé v nabídce Netflixu.

Seriál Přátelé v nabídce Netflixu.

Otázky ohledně budoucnosti seriálu Přátelé se objevily poté, co si někteří uživatelé Netflixu u popisku seriálu všimli, že jeho sledování bude možné pouze do 1. ledna 2019. Jedna z odběratelek na Twitter napsala, že jediným důvodem, proč má účet u Netflixu, je sledování tohoto seriálu. I přesto, že se jedná o seriál z 90. let a poslední díl vyšel roku 2004, u fanoušků se stále těší velké oblibě.

Seriál Přátelé v nabídce Netflixu.
Netflix
Tereza Štěpařová

Autor

Tereza Štěpařovátereza.steparova@seznam.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz