27. října 2014 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Nevíte si rady s příkladem? Stačí namířit fotoaparát a aplikace jej spočítá

Aplikace PhotMath pomůže s řešením matematických příkladů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aplikace PhotMath pomůže s řešením matematických příkladů. | foto: microBLINK/ vimeo

PRAHA Řešení složitých matematických příkladů může být díky nové aplikaci mnohem snazší. Sen mnoha žáků a studentů se tak možná splnil díky PhotoMathu. K vypočítání příkladu bude stačit jen fotoaparát a několik vteřin. Zázračná novinka ale neumí spočítat úplně všechno.

Po spuštění aplikace pro zařízení iOS a Windows stačí na matematický příklad namířit fotoaparát. Po chvilce se na displeji mobilu či tabletu zobrazí správný výsledek. 

O aplikaci:

PhotoMath je zdarma pro platformy iOS a Windows Phone. Verze pro Android by měla přístupná počátkem příštího roku.

Novinka ale neznamená konec protrápených hodin nad domácími úkoly.

Aplikace sice zvládá základní operace, tedy sčítání, odčítání, násobení, dělení, zlomky, mocniny, odmocniny a jednoduché lineární rovnice či některé funkce, náročnější příklady už ale nespočítá

Velmi přínosné ovšem může být, že si uživatelé mohou prohlédnout jednotlivé kroky řešení, které vedou ke správnému výsledku. Tato možnost tak může být šikovným nástrojem k výuce.

ČTĚTE TAKÉ:

Nakonec smutná zpráva pro ty, kteří by chtěli s touto aplikací podvádět během testů: aplikace umí přečíst jen text psaný na počítači, ruční písmo nerozluští. Správný výsledek se navíc nezobrazí hned.

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.