Středa 20. ledna 2021svátek má Ilona 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nizozemští vědci zjistili, jak na Twitteru odhalit věk a pohlaví

Twitter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter | foto: Reprofoto

HAAG  Vědci z jedné univerzity v Nizozemsku vytvořili program, který dokáže stanovit věk a pohlaví uživatelů internetové sítě Twitter. A to jen podle zpráv, které uživatelé na tuto komunitní síť posílají. Informovala o tom agentura AFP. Program se ve věku zatím spletl maximálně o čtyři roky.

Na základě údajů od téměř 3000 uživatelů Twitteru vědci sestavili seznamy slov a vět, které odpovídají různým věkovým skupinám obojího pohlaví.

Program pak vezme posledních 200 vstupů uživatele na Twitteru a porovná je se seznamem, řekla Dong Nguyenová, která je doktorandkou oboru počítačových věd a na výzkumu se podílela.

ČTĚTE TAKÉ:

"Rozdíl mezi muži a ženami je vlastně velmi stereotypní," dodala, "muži mluví o fotbalu a ženy o svých nehtech." Pokud jde o věk, tak mladí mají ve zvyku mluvit hlavně o sobě a používat spoustu emotikonů, zatímco starší lidé píší delší slova i věty, vysvětlila.

Program, který zatím funguje jen v holandštině, se ve věku pletl maximálně o čtyři roky. U mladších uživatelů byl přesnější. "Zjistili jsme, že jsou větší rozdíly u uživatelů ve věku 15 a 20 let, než u uživatelů ve věku 45 a 55 let," dodala Nguyenová.

Vědci nyní chtějí program rozšířit i na další jazyky a přizpůsobit i pro další oblíbené internetové servery, jako je například Facebook.

,

Vítek Starý se po dlouhé době ozval: Je toho hodně, když je člověk sám

Vítek Starý, zpěvák Mandrage - 2. února 2018 zahájila kapela v pražském Foru... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V lednu letošního roku se po něm slehla zem a od té doby o sobě nedal vědět. Nyní frontman již neexistující kapely...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová (na snímku) žije v Krefeldu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...

Advantage Consulting, s.r.o.
KVALIFIKOVANÝ PRACOVNÍK VE VÝROBĚ (21 – 25.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 21 000 - 25 000 Kč