24. prosince 2009 13:54 Lidovky.cz > Byznys > Média

Nohavica své fanoušky obdaruje televizním vysíláním a Rádiem Jarek

Jarek Nohavica | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jarek Nohavica | foto: Lidové noviny

OSTRAVA Ostravský písničkář Jaromír Nohavica letos přichystal pro své fanoušky netradiční vánoční dárek. Na svém webu www.nohavica.cz spustí na páteční Boží hod dvanáctihodinové vysílání TV a Rádia Jarek.

Premiérové jednodenní vysílání nazvané Od desíti do desíti nabídne i dosud nezveřejněné historické záznamy Nohavicových koncertů.

"Některé jsem ani sám neviděl," řekl Nohavica. Své fanoušky bude napínat celý Štědrý den, program vysílání totiž na webu zveřejní až v pátek ráno.

"Výhodou internetu je, že se jedná o velmi laciné a blízké médium. Napadlo nás, že by nebylo špatné toho využít a připravit vlastní jednorázové televizní a rozhlasové vysílání," řekl Nohavica.

Návštěvníci jeho webových stránek si budou moci netradiční dárek "rozbalit" v 10:00, kdy začne TV Jarek postupně vysílat záznamy koncertů a dokumentů o koncertních turné i natáčení. Televizní vysílání bude střídat Rádio Jarek s dalšími historickými záznamy a raritními nahrávkami.

"Těch 12 pestrých hodin bude plných zajímavých materiálů. Perličkou je například záznam mého vystoupení před 20 lety na legendárním festivalu v Polsku, který se konal asi dva týdny před listopadovými událostmi u nás.

Sám jsem ho v podstatě neviděl, ani nevím, jak jsem tam tehdy vypadal," řekl k záznamu z česko-polské akce ve Vratislavi považované za předehru sametové revoluce.

Do Polska se chce Nohavica pravidelně vracet v příštím roce, který podle něho bude především koncertní. "Poté, co album Świat wg Nohavicy (Svět podle Nohavici) získalo letos v Polsku ocenění Zlatá deska, chystám se, že tam budu jezdit ne snad častěji, ale pravidelněji. Na příjemné výlety k přátelům do Polska se velmi těším," řekl písničkář.

Dodal, že koncertovat bude v příštím roce také po Česku, Moravě a Slezsku; turné po severní Moravě zahájí 25. ledna v Třinci na Frýdecko-Místecku.

Před sebou má ale i několik dalších rozjednaných koncertních turné v zahraničí. "Vypadá to, že se v létě poprvé v životě vydám do Moskvy. Těším se, že se podívám na místa, která jsem zatím znal jen z písniček Vysockého a Okudžavy," prozradil Nohavica.

Šestapadesátiletý písničkář, básník i libretista patří k nejpopulárnějším českým interpretům. V loňském roce prodal nejvíce nahrávek ze všech, letos v létě poprvé v osmileté historii ostravských Colours of Ostrava vyprodal festival. Za 34 427 prodaných alb Ikarus, které si sám vydal, získal letos ocenění Deska roku.

ČTK

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.