Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nova chce spustit nový kanál. Pro muže

TV Nova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy TV Nova |

PRAHA TV Nova požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o licenci pro novou televizní stanici. Její pracovní název je Kanál 5. Vysílat by měla přes pozemní digitální vysílače a v kabelových televizích.

Podle informací serveru by měla být stanice zaměřena převážně na mužské publikum. S odvoláním na předsedkyni RRTV Kateřinu Kalistovou o tom informoval server Médiář.cz.

Skutečný název stanice bude jiný, v duchu názvů stávajících kanálů. Nova už kromě hlavního kanálu provozuje televizní stanice Nova Cinema, Nova Sport a místní mutaci hudební MTV.

ČTĚTE TAKÉ:

Příští úterý přijdou zástupci Novy na schůzi RRTV. V jejím průběhu se budou licenční podmínky pro nový kanál upřesňovat. "Vůbec není vyloučeno, že si může změnit název," řekla serveru Kalistová. Pokud Nova licenci dostane, má ze zákona 360 dní na to, aby odstartovala vysílání.

Nova chystá do budoucna víc nových kanálů než jeden, a počítá pro ně s reklamními penězi, které by se měly na trhu objevit po odebrání reklamy veřejnoprávní ČT1 a ČT4, uvedl Médiář.cz s odvoláním na dřívější rozhovor Andruška pro týdeník Euro.

"Nové kanály máme připravené a peníze, které se na trh uvolní ukončením reklamy na ČT, se hodit budou," potvrdil Euru šéf Novy.

Podle něho rozhodnutí spustit další kanál závisí na kondici reklamního trhu před podzimem, nejsilnější sezónou roku. "Musíme si hlavně zhodnotit, co očekáváme od podzimu, zda bude na trhu poptávka po dodatečném množství reklamního prostoru. Ten jsme pak schopni dodat právě i prostřednictvím nového kanálu," uvedl dále Andruško v rozhovoru pro Euro.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Plynovod Nord Stream 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Plynovod Nord Stream 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Plynovod Nord Stream 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško
Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško

Pojďte s námi vyzkoušet enzymatické kapky Co-Lactase, které mohou pomoci vašemu miminku proti intoleranci laktózy a kojenecké kolice.