Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nova nechce z analogu, odvolává se na změnu kmitočtů

Analogové vysílání končí, ale Nově se s ním skončit nechce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Analogové vysílání končí, ale Nově se s ním skončit nechce. | foto: ČTK

Provozovatel televize Nova, společnost CET 21, pohrozil, že bude situaci kolem přechodu na digitální vysílání řešit soudně. Nelíbily se mu informace o tom, že může přijít o licenci pro svůj digitální kanál Nova Cinema.

Televize Nova získala licenci k digitálnímu programu Nova Cinema s tím, že musí dodržet Technický plán přechodu na digitální vysílání, který obsahuje konkrétní termíny vypínání jednotlivých analogových vysílačů. Přesto v rozporu s tímto plánem nevypnula analog na čtyřech vysílačích – chebské Zelené hoře, domažlickém Vraním vrchu, sušickém Svatoboru a klatovském Baráku. Podle informace deníku E15 tak Nově hrozí, že o licenci k digitálnímu programu přijde. Provozovatel Novy se však brání: "My jsme plán neporušili, to Český telekomunikační úřad."

Podle CET 21 totiž nebyly dodrženy závazné podmínky plánu. Jak LN sdělila mluvčí Novy Michaela Fričová, jde o to, že v územních oblastech Plzeň a Sušice byl pro digitální vysílání využit jiný kmitočet, než je v technickém plánu uveden. Na původním kmitočtu trvá Nova i přesto, že podle předsedy rady Českého telekomunikačního úřadu Pavla Dvořáka nedošlo využitím jiného kanálu k žádným změnám v pokrytí dané oblasti.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se bude otázkou licence Nova Cinema zabývat podle své předsedkyně Kateřiny Kalistové příští úterý. Nova tvrdí, že pro diskusi o ztrátě licence pro Nova Cinema neexistují žádné zákonné důvody.

"S ohledem na ochranu svých práv připravuje TV Nova předání případu k posouzení soudu," uvedla televize ve své tiskové zprávě. Michaela Fričová na dotaz LN dodala, že případný spor bude veden "s tím, kdo zodpovídá za přechod na digitální vysílání". Odmítla však specifikovat, jakou instituci má na mysli, s odkazem na to, že podklady pro případné soudní řízení se teprve připravují.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!