Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nová podoba Událostí není definitivní, hájí se Dvořák

Marcela Augustová na snímku z generální zkoušky Událostí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marcela Augustová na snímku z generální zkoušky Událostí. | foto: ČTK

PRAHA Generální ředitel České televize Petr Dvořák nepovažuje novou podobu zpravodajské relace Události za definitivní. Za tři až šest měsíců chce pořad, který ČT představila 1. dubna, vyhodnotit.

"Novou podobu Událostí nepovažuji za finální a definitivní, budou se dále vyvíjet. První hodnocení, které bych chtěl udělat, bude přibližně za tři až šest měsíců," řekl Dvořák na zasedání Rady ČT. Podle něj diváci i odborníci zatím přijali změnu kladně.

VÍCE O SLEDOVANOSTI UDÁLOSTÍ:

"Sledovanost Událostí je jeden z parametrů, který nás do budoucna zajímá, není ale prioritní. Jako celek ve sledovanosti neklesly," dodal Dvořák s tím, že relace nyní poskytuje flexibilnější a aktuálnější zpravodajství než dříve.

Na hodnocení je brzo, míní rada

Podle radního Jana Prokeše je změna Událostí nejvíce obsahově patrná v oblasti kvalitnějšího zahraničního zpravodajství. Naopak radní Antonín Bajaja považuje novou podobu relace za méně plynulou a působí na něj křečovitě. Všichni radní se ale shodli na tom, že na hodnocení nových Událostí je brzo.

ROZHOVOR:

Nové Události připravil nový zpravodajský tým pod vedením ředitele Zdeňka Šámala. Hlavním úpravou relace je její prodloužení na 44 minut ve všední den a 48 minut o víkendech. Události moderuje vždy jeden moderátor a jeden reportér.

S plánem změnit zpravodajství Dvořák loni do České televize nastupoval. Jeho cílem je, aby nové Události měly podíl na sledovanosti kolem 33 procent. Začátkem dubna to bylo 28 procent.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...