Úterý 26. května 2020svátek má Filip 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nova připravuje obdobu Otázek Václava Moravce

Otázky Václava Moravce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Otázky Václava Moravce | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Televize Nova připravuje obdobu Otázek Václava Moravce. Televize shání lidi, kteří by nový program dali dohromady. Kdo jej bude moderovat, se zatím neví, v létě se spekulovalo o tom, že by pořad mohl na Nově moderovat i Václav Moravec.

Napsaly to Hospodářské noviny. Nova už zveřejnila inzeráty, že hledá pro pořad dramaturga. "Vyvíjíme celou řadu nových pořadů, politický debatní program patří mezi ně," řekla listu Marie Fianová z tiskového oddělení Novy.

Stanice, vlastněná mezinárodní mediální skupinou CME, na svém webu zveřejnila inzerát, že přijme "producenta/dramaturga pro debatní politický program". Takový člověk má dohlížet na natáčení, má dávat dohromady seznam hostů i otázky pro ně, vymýšlet scénáře.

POTITICKÝ TLAK NA POŘAD

O tom, kdy se talk show dostane na obrazovky či kdo ji bude moderovat, se toho zatím moc neví. "V tuto chvíli nemůžeme potvrdit celkovou koncepci pořadu, o dalších krocích budeme informovat," řekla HN Fianová. 

NEDĚLNÍ DISKUZE NA NOVĚ

Dlouhá léta soupeřila s debatními pořady veřejnoprávní televize novácká Sedmička. Tu moderovali např. Jan Vávra, Jana Bobošíková a Martin Veselovský. V posledních letech Nova žádnou nedělní diskusi o politice divákům nenabídla.

V létě se hovořilo o tom, že esem Novy by mohl být přímo Moravec, ten se ovšem v neděli vrátil se svými Otázkami na ČT1 a ČT24. Že by ještě mohl zběhnout ke konkurenci, ale nevylučuje. Bude prý záležet na tom, jak dopadne výběr nového ředitele České televize, který by měl být znám během září.

"Podle mě to je dobře, že Nova bude mít také politickou diskusi," řekl Moravec. "Já konkurenci vítám. Co se týče spekulací o mém odchodu, ty se objevují periodicky. Já se ale cítím být novinářem televize veřejné služby. Pokud by ovšem nový generální ředitel hodlal udělat z ČT lobbistickou televizi, odešel bych," dodal.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

TESTOVÁNÍ: Vyzkoušejte s námi 3 druhy bezlepkového pečiva Vitacelia
TESTOVÁNÍ: Vyzkoušejte s námi 3 druhy bezlepkového pečiva Vitacelia

Připravili jsme si pro vás tři druhy bezlepkového pečiva (slané i sladké), o které se můžete přihlásit v novém testování. Od každého máme celých čtyřicet kusů.