1. března 2013 16:44, aktualizováno  18:42 Lidovky.cz > Byznys > Média

Moderátor Voříšek na Nově kvůli StB definitivně končí

Moderátor TV Nova Karel Voříšek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moderátor TV Nova Karel Voříšek | foto: ČTK

PRAHA Televize Nova definitivně ukončila spolupráci s bývalým moderátorem Televizních novin Karlem Voříškem. Důvodem je časová náročnost Voříškovy snahy očistit své jméno, které se objevilo ve svazcích StB. Voříšek se v této souvislosti loni na podzim stáhnul z obrazovky a podal žalobu na ochranu osobnosti. Nova o tom informovala v tiskové zprávě.

Podle mluvčí Novy Marie Fianové lze očekávat, že proces projednání žaloby bude časově náročný.

Čtrnáct let na Nově
"Proto se obě strany rozhodly vzájemně se neblokovat a ukončit spolupráci," uvedla Fianová s tím, že televize děkuje Voříškovi za práci, kterou pro ni během čtrnácti let vykonal.

Moderátorka Televizních novin na Nově Markéta Fialová.

Voříšek moderoval ve dvojici s Markétou Fialovou, která se na určitou dobu v Televizních novinách neobjevovala, a věnovala se moderování pořadu Cesta na Hrad. Hlavní zpravodajskou relací dočasně provázeli pouze Lucie Borhyová a Rey Koranteng.

ČTĚTE TAKÉ

S nimi se později začali střídat Renáta Czadernová a Petr Suchoň. V prosinci pak Nova oznámila, že v pátek a sobotu bude Televizní noviny prozatím uvádět sama Fialová.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.