25. března 2009 17:32 Lidovky.cz > Byznys > Média

Nova vydávala lampiony za UFO

Létající lampióny, oblíbená zábava, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Létající lampióny, oblíbená zábava, ilustrační foto. | foto: Reprofoto

PRAHA Přemýšlíte, jak vyrobit UFO? Stačí mít létající lampion a dostatečně aktivního souseda. Pak se můžete dostat i do zpráv televize Nova. Přesně to se stalo o víkendu v Řeži u Prahy. Tamní lampionový rej vydávala nejsledovanější komerční televize za mimozemskou návštěvu.

Lovci UFO opakovaně vyzývají českou armádu ke zveřejnění všech záznamů z archivů, které by existenci létajících talířů mohly potvrzovat. Vojáci ale stále tvrdí, že podobné  dokumenty nemá.

Všechny, kteří v existenci mimozemských návštěv věří, proto vzrušila víkendová událost v Řeži u Prahy, kdy jeden z místních obyvatel natočil na nočním nebi „desítky neslyšně pohybujících se světelných objektů.“ O události informovala i televize Nova.

Podívejte se na Televizní noviny na Nově ze dne 23. 3. 2009. Reportáž o UFO začíná v čase 14:01. archiv.nova.cz/multimedia/televizni-noviny-23-3-2009.html

Záhada má ale prozaické vysvětlení. Při oslavě narozenin v Reži vypustili k oblakům hosté oslavy na padesát thajských luceren s přáním pro oslavenkyni. „Pořádali jsme akci v retrostylu. Opékalo se prase, chodilo na chůdách, hrály se kuličky. Večer jsme poslali k nebi létající lucerny. Bylo jich padesát, tedy stejně, jako bylo oslavenkyni,“ řekl LN jeden z účastníků oslavy Tomáš Vaněk.

„Druhý den jsme zjistili, že celou věc v televizi vysílali jako reportáž o UFO. Docela dost jsme se tím pobavili,“ popisoval následující události Vaněk.

Kameraman, který celý „úkaz“ zaznamenal, totiž v nahrávce vykřikuje: „To musí být mimozemšťani.“ Nejvtipnější bylo podle Vaňka zaujetí „lovce záhad“, který v televizi popisoval, že světel cestovalo po nebi na dvě stovky. „Mohlo by to to znamenat, že se naše kamarádka dožije tak vysokého věku,“ dodal s úsměvem.

Létající lampióny, oblíbená zábava, ilustrační foto.

Advantage Consulting, s.r.o.
LAUNCH INŽENÝR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz