Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nově a Primě padá sledovanost, ČT24 stoupá

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Prvnímu a sportovnímu čtvrtému kanálu České televize v dubnu proti březnu klesl podíl na celodenní sledovanosti, naopak druhému a zpravodajskému kanálu veřejnoprávní televize podíl vzrostl. Primě a Nově se celodenní sledovanost u diváků starších 15 let ve čtvrtém měsíci snížila.

Vyplývá to z údajů Asociace televizních organizací (ATO), která měření sledovanosti provádí. Sledovanost ČT1 letos klesá každý měsíc. Zatímco v lednu ji sledovalo 17,94 procenta diváků starších 15 let, v dubnu to bylo 15,45 procenta. Podobně na tom byla ČT2, které od počátku roku do března podíl na sledovanosti klesal a teprve duben přinesl obrat k lepšímu na 3,10 procenta.

Sportovní kanál ČT4 začínal v lednu se sledovaností 2,5 procenta, postupné zlepšování ale zbrzdil duben, kdy se mu sledovanost proti březnu snížila na 3,99 procenta. Vzhledem k rekordní sledovanosti hokejových utkání mistrovství světa je však v květnu možné očekávat další nárůst podílu.

Nárůst díky vládní krizi
Zpravodajský kanál ČT24 začínal v lednu na 4,26 procenta, po drobném poklesu v únoru se pak vyšplhal až na dubnových 5,36 procenta. Sama Česká televize ve svých zprávách v průběhu dubna přičítala nárůst zájmu o tento program české vládní krizi.

Nova ve sledovanosti vystoupala z lednových 28,63 procenta až na 31,24 procenta v březnu, v dubnu se její podíl snížil na 30,81 procenta. Nově Cinema stoupla sledovanost ze 4,21 procenta v lednu na dubnových 4,75 procenta. Primě v dubnu celodenní podíl na divácích nad 15 let druhý měsíc za sebou klesl na 16,67 procenta. TV Barrandov ve čtvrtém měsíci podíl na trhu vzrostl proti březnu na 4,95 procenta, Primě Cool se naopak snížil na 3,46 procenta.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?