Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nově a Primě padá sledovanost, ČT24 stoupá

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Prvnímu a sportovnímu čtvrtému kanálu České televize v dubnu proti březnu klesl podíl na celodenní sledovanosti, naopak druhému a zpravodajskému kanálu veřejnoprávní televize podíl vzrostl. Primě a Nově se celodenní sledovanost u diváků starších 15 let ve čtvrtém měsíci snížila.

Vyplývá to z údajů Asociace televizních organizací (ATO), která měření sledovanosti provádí. Sledovanost ČT1 letos klesá každý měsíc. Zatímco v lednu ji sledovalo 17,94 procenta diváků starších 15 let, v dubnu to bylo 15,45 procenta. Podobně na tom byla ČT2, které od počátku roku do března podíl na sledovanosti klesal a teprve duben přinesl obrat k lepšímu na 3,10 procenta.

Sportovní kanál ČT4 začínal v lednu se sledovaností 2,5 procenta, postupné zlepšování ale zbrzdil duben, kdy se mu sledovanost proti březnu snížila na 3,99 procenta. Vzhledem k rekordní sledovanosti hokejových utkání mistrovství světa je však v květnu možné očekávat další nárůst podílu.

Nárůst díky vládní krizi
Zpravodajský kanál ČT24 začínal v lednu na 4,26 procenta, po drobném poklesu v únoru se pak vyšplhal až na dubnových 5,36 procenta. Sama Česká televize ve svých zprávách v průběhu dubna přičítala nárůst zájmu o tento program české vládní krizi.

Nova ve sledovanosti vystoupala z lednových 28,63 procenta až na 31,24 procenta v březnu, v dubnu se její podíl snížil na 30,81 procenta. Nově Cinema stoupla sledovanost ze 4,21 procenta v lednu na dubnových 4,75 procenta. Primě v dubnu celodenní podíl na divácích nad 15 let druhý měsíc za sebou klesl na 16,67 procenta. TV Barrandov ve čtvrtém měsíci podíl na trhu vzrostl proti březnu na 4,95 procenta, Primě Cool se naopak snížil na 3,46 procenta.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...