Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Novináři, kteří odešli z deníku Sme, budou vydávat nový deník

Slovenský deník Sme se ve druhé polovině roku 2014 potýká s odlivem čtenářů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenský deník Sme se ve druhé polovině roku 2014 potýká s odlivem čtenářů. | foto: Tomáš Hájek

Bratislava Bývalí redaktoři slovenského listu Sme, kteří opustili redakci kvůli spolupráci investiční skupiny Penta s novým spolumajitelem těchto celostátních novin, budou kromě vlastního zpravodajského webu vydávat i deník. Oznámili to ve čtvrtek na svém webu. Jejich záměr pod názvem Projekt N finančně podpoří spolumajitelé slovenské antivirové společnosti Eset.

„Investice od spolumajitelů Esetu si velmi ceníme. Poskytnuté zdroje budou pro nás klíčové pro vybudování nového zpravodajského webu, který bude v úvodu podpořen i tištěným deníkem,“ uvedl šéf vydavatelství N Press Lukáš Fila, které zastřešuje Projekt N. Jeho šéfredaktorem bude bývalý šéfredaktor Sme Matúš Kostolný.

Zpravodajský web hodlá redakce Projektu N spustit v první polovině ledna, tištěný deník se má objevit v prvním čtvrtletí příštího roku.

Vytvoříme silné a nezávislé médium, tvrdí Eset

„Vstup do Projektu N nepovažujeme za nákup obsahu, z naší strany jsme s to absolutně garantovat nezávislost redakce. Věříme, že redakce Projektu N vybuduje silné, významné a nezávislé zpravodajské médium,“ uvedla v prohlášení šestice spolumajitelů Esetu, kteří se rozhodli projekt nového média podpořit. Očekává se, že coby investoři vstoupí do vydavatelství N Press, transakce by měla být ukončena v nejbližší době.

Deník Sme na podzim odpustily desítky redaktorů

Značná část redakce podala na podzim výpověď kvůli tomu, že se investiční skupina Penta stala finančním partnerem společnosti Namav, nového spolumajitele listu Sme. 

Tři ze zmiňovaných podnikatelů včetně spoluzakladatele Esetu Miroslava Trnky zařadila slovenská edice časopisu Forbes mezi desítku nejbohatších Slováků. Spolumajitelé Esetu už v minulosti podpořili různé projekty, například Trnka založil protikorupční nadaci. 

Půlroční předplatné za 29 eur

Redakce Projektu N už dříve zveřejnila podmínky předplatného. Přístup k webovému obsahu portálu na půl roku nabízí za 29 eur (800 Kč) a kombinaci přístupu na portál a tištěné verzi novin za 69 eur (přes 1900 korun). Původně zvažovala vydávání buď deníku nebo týdeníku.Tři ze zmiňovaných podnikatelů včetně spoluzakladatele Esetu Miroslava Trnky zařadila slovenská edice časopisu Forbes mezi desítku nejbohatších Slováků. Spolumajitelé Esetu už v minulosti podpořili různé projekty, například Trnka založil protikorupční nadaci.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!