18. února 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Novinářka Slonková připravuje nový internetový deník

Sabina Slonková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sabina Slonková. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Novinářka Sabina Slonková připravuje nový internetový deník. Zaměřit se chce na mapování aktivit lidí, kteří mají vliv na dění v zemi. Spuštění očekává na jaře.

„Spouštíme nový internetový deník, kde chceme mapovat vazby a kontakty lidí, kteří v této zemi mají vliv. A to z nejrůznějších částí společnosti. Jako vrcholně aktuální například vidím mapu vlivu Ruska na tuzemský veřejný sektor, kterou jsme již začali zpracovávat,“ řekla Slonková zpravodajskému serveru Aktuálně.cz. Provoz je podle ní pokrytý ze zakázek, které zajišťuje vydavatelství, z grantů a vlastních zdrojů.

Spolupracovníky nového projektu zatím Slonková nepředstavila. „Na počátku počítáme s desítkou lidí a řadou externích spolupracovníků,“ podotkla.

Slonková, která loni působila půl roku na pozici šéfredaktorky deníku Mladá fronta Dnes rovněž zmínila, co ji vedlo k odchodu z funkce. Do vedení listu nastoupila poté, co se vlastníkem vydavatelství stal podnikatel a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. „Ten rozpor byl tak velký, že přípravu svobodných novin v podstatě znemožňoval,“ uvedla s tím, že nedokázala přesvědčit lidi z vedení, že důvěryhodnost je největší kapitál každého média.

„Dostala jsem se do stadia, kdy bych při svém dalším setrvání ve funkci musela dělat věci, které nikdy dělat nebudu a nechci,“ dodala novinářka, která kromě MF DNES působila v Hospodářských novinách a patřila mezi zakládající členy redakce zpravodajského serveru Aktuálně.cz. 

Lidovky.cz, ČTK